Yatırım yapmaya başla!

Yapacağı Üç Şey 2020 Seçimlerinde Trump’ı Yenilmez Kılacak

Beyaz Saray’ın önceki iletişim direktörü Anthony Scaramucci, üç şeyin Trump’ın lehine çalıştığı takdirde 2020 seçimlerinde çok sağlam bir aday olacağını söyledi. Detaylar şöyle;
Yapacağı Üç Şey 2020 Seçimlerinde Trump’ı Yenilmez Kılacak

Beyaz Saray’ın eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci, Trump’ın 2020’de Oval Ofis’te ikinci dönemini garantilemesinin onun iç ve dış politikalarının be kadar işe yaradığına bağlı olacağını söyledi. Bugün verdiği demeçteki açıklamalarıyla dikkat çeken Scaramucci, üç şeyin yolunda gitmesi durumunda Trump’ın yenilmesinin çok zor olacağını dile getirdi.

Söz konusu üç faktörü de; ABD ekonomisinin büyümeye devam etmesi, başkanın sınır güvenliği stratejisinin politik tabanını heyecanlandırması ve dış politikalarının sonuç vermesi olarak sıraladı. Yatırım şirketi SkyBridge Capital’ın kurucusu ve eş yönetici ortağı olan Scaramucci; “bu şeyler olursa ve ekonomi büyümeye devam ederse, onu 2020’de yenmek çok zor olacak” dedi.

Anthony Scaramucci, gelişen bir ABD ekonomisinin Trump’ın yeniden seçilme şansını yüzde 85’e çıkartacağını tahmin etti.

Anthony Scaramucci Gelişen ABD Ekonomisi Trump Seçilme Şansını Yüzde 85 Çıkartacak Pek çok ekonomistin de tahmin ettiği gibi büyümenin yavaşlaması durumunda ise Trump’ın hala yüzde 60 ila yüzde 65 arasında bir kazanma şansı olacağını öngördü. Neticede Uluslararası Para Fonu Ocak ayında yaptığı açıklamada, dünyanın en büyüğü olan ABD ekonomisinin bu yıl yüzde 2 oranında büyüyeceğini tahmin etmiş, rakam geçen yılın yüzde 2.3’lük tahmininden aşağıya çekilmişti. Kaldı ki IMF’ye göre bu büyüme 2020’de yüzde 1.8’e düşebilirdi.

Fakat kısa bir süre Trump’ın iletişim direktörü olarak görev yapan Scaramucci’ye göre Trump için tek önemli şey ekonomik büyüme değil aynı zamanda ABD borsasının performansıydı.

Anthony Scaramucci Trump için Önemli Tek Şey Amerikan Ekonomisi Değil Amerikan Borsası “Arkadaşlarıma, Başkan Trump’un gerçekten endişelendiği tek anketin S&P 500 hakkında olduğunu söylemek istiyorum. Her gün buna bakıyor ve doğru yönde gidiyorsa, seçim şansının oldukça iyi olduğunu düşünüyor.” diyen eski Beyaz Saray yetkilisi, ayrıca Trump’ın sınır güvenliği konusunda çok ama çok endişeli olduğunu çünkü bunun onun temeli için çok iyi oynadığını düşündüğünü aktardı. Sınır güvenliği konusundaki anlaşmazlıklar Amerikan tarihindeki en uzun süreli kısmi hükümet kapanmasına yol açmıştı.

Sınır meselesi, Cumhuriyetçi Başkan ile Demokratik Kongre üyeleri arasındaki ihtilaf alanı olmaya devam ediyordu ki Trump duvarı inşa etmek için ulusal acil durum ilan etmişti.

Anthony Scaramucci Trump Sınır Güvenliği Meselesi Öte yandan Scaramucci, Trump’ın yeniden seçim şansını etkileyecek bir diğer unsurun dış politikalar olduğunu anlattı. Başkam son aylarda Çin ile ilişkilerini iyileştirmeye itmişti ve bu hafta Kuzey Kore lideriyle görüşmek için Vietnam’a gitmesi planlanıyordu.

Scaramucci işte tüm bu çabaların Trump’ın başkan olarak ikinci bir dönemi güvence altına almasına yardım edebileceğini dile getirdi. Çin ile yapılabilecek potansiyel ticaret anlaşması konusunda ise Scaramucci, “Başkan Trump’ın bir anlaşma yapacağını düşünüyorum” dedi. Bu konuda şöyle konuştu: “İnsanlar geri attığında, bir dakika bekleyin diyecekler. Bu Amerikalı bir iş insanı olan Amerikalı bir başkan ve geleneksel Amerikan politikacılarının yapmadığı şekilde Çinlilerle müzakere etti. Ve sanırım, bu işe yarayacak.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum