Yatırım yapmaya başla!

150 Bin TL Ödülün Dağıtılacağı “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” 2020 Başvuruları Başladı

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2020 dönemi başvuruları başladı. 18 – 30 yaş arasındaki üniversite öğrencilerinin katılacağı girişimcilik programında son başvuru tarihi 9 Aralık 2019!
150 Bin TL Ödülün Dağıtılacağı “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” 2020 Başvuruları Başladı

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD) üniversite öğrencileri için düzenlediği “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasının 2020 dönem başvuruları başladı. Toplamda 150.000 TL ödülün dağıtılacağı girişimcilik programında başvurular 9 Aralık 2019’a kadar devam edecek.

Başvuruların bugenclikteisvar.com adresinden yapılacağı belirtilirken 18 – 30 yaş arasındaki üniversite öğrencilerinin katılım sağlayabileceği bildirildi. İlaveten üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarından birine de devam etmeleri gerekiyor.

Programın amacı ise üniversite öğrencilerine girişimcilik yeteneği ve yenilikçi bakış açısı kazandırmak. Öğrencilerin kurdukları ekipler halinde iş fikirleri sunabildiği program; rehberlik, etkileşim ve iş dünyası olmak üzere çok geniş bir alanda destek veriyor.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Çalışma Grubu Başkanı İzel Levi Coşkun, girişimcilik hayali olan gençlerin yanında olduklarını söyledi.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!Coşkun, 2011 yılından bu yana gençlere fikirlerini özgürce paylaşabilecekleri, farklı alanda paydaşlarla bir araya gelip yeni iş fikirleri edinebilecekleri ve birbirlerinden yeni şeyler öğrenebilecekleri bir platform sunduklarını söyledi.

Bu sayede girişimcilik hayali olan gençlere yardımcı olduklarını aktardı. 18 – 30 yaş arasındaki üniversite öğrencilerinin katılabileceği programda gençler tek başlarına veya bir grup halinde iş fikirlerini sunarak başvurularını yapabiliyorlar. Bu iş fikirleri değerlendirilirken öncelikle yenilikçi yaklaşımına ve potansiyel etkilerine bakılıyor.

En az 2 en çok 5 kişiden oluşan ekipler halinde sunulan iş fikrinin ticari kazanç elde etmek amacıyla tüzel kişiler tarafından oluşturulmaması şartı isteniyor. TÜSiAD’ın sunduğu bir diğer güzellik ise sisteme eklenen eğitici videolar sayesinde adayların yeni iş fikirleri üretmelerine yardımcı olması.

Programa katılmaya hak kazananlar Ocak ayının ortasında belli olacak.

150 Bin TL ÖdülKatılımcılar 11-15 Şubat 2020 tarihlerinde İstanbul’da bir Girişimcilik Kampı’na katılacak. Katılmaya hak kazanan ekipler ise Ocak ayında netleşecek. Ekiplerden 12 tanesi yarı finalist olarak belirlenip, final kısmı ise 6 Mayıs 2020 tarihinde yapılacak.

Bu yılın sponsorları arasında; Allianz Türkiye, Eczacıbaşı Holding, Mazars Denge, Gürsan Teknik ve Fiba Group gibi isimler yer alıyor. Kazanan ilk 3 ekibe 150 bin lira ödülün verileceği TÜSİAD programıyla üyelerle en az 2 ay boyunca birebir çalışma imkanı elde ediliyor. Aynı zamanda TÜSİAD Girişimci Kulübü’nün üyesi olan ekip farklı etkinliklere davet edilme ve girişimcilik elçiliği gibi fırsatlara da sahip olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum