Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tüpraş Hisseleri 136,50 TL’ye Ulaşarak 2 Yılın En Yükseğini Gördü

Yurt içi piyasaların kapanışına doğru kazancını genişleten Tüpraş hisseleri, 2019 yılının Ekim başından beri ulaştığı en yüksek seviyeyi kaydetti.
Tüpraş Hisseleri 136,50 TL’ye Ulaşarak 2 Yılın En Yükseğini Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS) hisse senedi 21 Ekim işlemlerinde 136,50 lirayı aşarak yıllık zirveye ulaştı. Aynı zamanda 2019 yılının Ekim ayından bu yana en yüksek fiyatı kaydetti. Hisselerin yıllık getirisi zirvenin görülmesinin ardından %70’e dayandı.

Tüpraş hisseleri saat 16.58’de %3,11 artıda, 136,30 liradan işlem görüyor.
Tüpraş Hisseleri 136,50 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler güne önceki kapanış seviyesi olan 131,9 liradan başladı. Kademeli bir yükseliş göstererek, gün boyu yatırımcısına kazandıran hisselerden oldu. Günün kapanışına doğru ise 24 aylık zaman diliminin en yüksek seviyesine ulaştı.

906.769.080 TL ile borsada en çok işlem gören hisseler arasında yedinci sırada yer alıyor. İlk sırada Garanti Bankası bulunurken, onu Fort Otomotiv ve Türk Hava Yolları izledi.

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu olan Tüpraş’ta hisseler haftalık bazda %8,40, aylık %23,51 oranında prim yaptı. Bugün gerçekleşen yükselişte uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından hazırlanan değerlendirme raporunun desteği görüldü.

Kurum, şirketin uzun vadeli yabancı para cinsinden kredi notunu B+ olarak teyit ederken, görünümünü negatiften durağana çevirdi. Deniz Yatırım sabah analizinde, kredi notunun yükseltilmesinin hisseler üzerinde sınırlı olumlu etki yaratacağını belirtmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu