Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 286 Getirili Enerji Şirketi Temettü Kararını Açıkladı!

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Yüzde 286 Getirili Enerji Şirketi Temettü Kararını Açıkladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de elektrik taahhüt sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ORGE koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, sermaye piyasası mevzuatı, şirket esas sözleşmesi ve şirket kar dağıtım politikası çerçevesinde, genel ekonomik ve sektörel görünüm, şirketin nakit ve finansman politika ve projeksiyonları da dikkate alınarak temettü dağıtılmamasına karar verildiği ifade edildi.

Açıklamanın devamında, “Net dağıtılabilir dönem karının, dağıtılmayarak sırasıyla geçmiş yıl karları ve olağanüstü yedeklere aktarılması hususunun genel kurulun görüş ve onayına sunulmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısının 31 Mayıs 2024 Cuma günü gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu önceki gün KAP üzerinden paylaştı. Yıl genelinde toplam 218.283.463 TL net kar açıklayan şirket, böylelikle bir önceki yılın aynı dönemine göre net karını yüzde 58 oranında artırdı.

ORGE Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,68 değer artışıyla haftanın ikinci işlem gününü 10.336,50 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken, ORGE hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve güçlü yükseldi.

Yıllık zirvesi 89,7 TL olan hisseler, günlük yüzde 9,9‘luk yükselişle 80,3 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ORGE Fiyatı Bugün Güçlü Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzun vadede yatırımcısını güldüren hisseler, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 286 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın