Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yükselen Çelik Şirketinden Yurt Dışı Hamlesi

Borsa İstanbul’da KCAER koduyla işlem gören ve Kocaer Çelik, yurt dışındaki yatırım faaliyetlerini hızlandırdı. Yeni şirketin kuruluşu tescil edildi. İşte detaylar;
Hisseleri Yükselen Çelik Şirketinden Yurt Dışı Hamlesi
HABER GİRİŞ

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret (KCAER), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yurt dışı yatırımları kapsamında attığı yeni adımı paylaşarak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, Yönetim Kurulu kararı ile yurt dışı operasyonlarının gelişmesi ve globalleşme çalışmalarına hız verilmesi amacıyla 2 milyon TL başlangıç sermayeli bir anonim şirketi kurulmasına ve bu şirkete yüzde 99 oranında iştirak edilmesine karar verildiğini hatırlattı.

KCR Dış Ticaret Anonim Şirketi’nin kuruluşunun tescil edildiğini ve 11074 sayılı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlandığını belirtti.

Kocaer Çelik, 6 Mayıs tarihinde yine KAP üzerinden toplam satış hacminde önemli bir yer tutan ve özellikle enerji sektöründe kullanılan çelik profil ihracatıyla bir tedarikçi konumuna geldiği Amerika Birleşik Devletleri’nde üretim tesisleri ve servis merkezi kurulması için fizibilite çalışmalarına başlanmasına karar verildiğini paylaşmıştı.

Söz konusu açıklamalar KCAER hisseleri üzerinde pozitif bir etki oluşturdu. 6 Mayıs’ta kapanışını 60,8 TL’den yapan KCAER, 7 Mayıs’ta yüzde 4,3 artışla 63,4 TL’ye yükseldi. Hissede aylık yüzde 35, yıllık yüzde 386 oranında artış görüldü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.