Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tukaş Gıda 2020 Gelirinden Kar Payı Dağıtmama Kararı Aldı

2020 mali sonuçlarına göre net karın dağıtılmamasına ve yedek akçe olarak ayrılmasına karar veren Tukaş Gıda’nın hisseleri pozitif seyrediyor.
Tukaş Gıda 2020 Gelirinden Kar Payı Dağıtmama Kararı Aldı

Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. kar payı dağıtımına ilişkin genel kurul kararını yayımladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasında, 8 Nisan toplantısında söz konusu kararın görüşüldüğü ve ortaklara kar payı dağıtılmayacağı bildirildi.

Açıklamanın detayında, “2020 yılı hesap döneminde oluşan karın dağıtılmamasına ve karın Şirket bünyesinde tutulmasına, geçmiş yıl zararlarının mahsup edilmesi ve genel kanuni yedek akçelerin ayrılmasından sonra kalan tutarın olağanüstü yedeklere aktarılmasına karar verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

Şirketin borsada TUKAS koduyla işlem gören hisseleri, gün içinde pozitif performans sergiledi.
TUKAS Hisseleri Pozitif
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Çarşamba günü 7,99 liradan kapanan hisseler, bu sabah hafif yukarıda açıldı. 8,02 TL’den başladıktan sonra saat 13.45’te 8,20 ile günün en yükseğini kaydetti. Saat 15.11’de ise %1,75 değer kazancıyla 8,12 liradan işlem görüyor. Hisselerin günlük kazancı %2’ye yaklaşmış durumda.

Haftalık süreçte %1,75 pozitif bölgede olsa da aylık ve yıllık olarak yatırımcısına kaybettirdi. Aylık değişimi %6,77 düşüş olan hisseler en düşüğü 6,77, en yükseği 8,34 olarak kaydetti. Yıllık bazda ise 6,77 – 17,80 arasında işlem görerek, %20’ye yakın değer kaybetti.

52 haftanın en yükseğini 2020 yılının Mayıs ayında görmüştü. 2021 yılına 10 liranın altında başlayan hisseler, yıllık zirveden oldukça uzaklaşmış durumda.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum