Yatırım yapmaya başla!

Trump’tan Macron’a İğneli Gönderme: “Ben Bu Sonuca 2 Yıl Önce Varmıştım”

Trump, Fransa'da devam eden gösterilere ilişkin Macron'a yönelik mesajında dikkat çekici yorumlarda bulundu. İşte detaylar;
Trump’tan Macron’a İğneli Gönderme: “Ben Bu Sonuca 2 Yıl Önce Varmıştım”

ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a yönelik göndermeli mesajında; “Arkadaşım Emmanuel Macron ile protestocularun benim iki sene önce vardığım sonuç üzerinde anlaşmalarından dolayı memnunun” diyerek Paris Anlaşması hakkında dikkat çekici yorumlarda bulundu.

Diğer bir ifadeyle Trump, Fransa’da günlerdir devam eden akaryakıt zammı ve ekonomik koşullarla ilgili protestolarla, kendisinin 2 yıl önce çekildiği Paris İklim Değişikliği Anlaşması arasında bağlantı kurdu. Buna göre ABD Başkanı; Paris Anlaşması’nın kaçınılmaz biçimde hatalı olduğunu çünkü sorumlu ülkelerde enerji fiyatlarını artırırken çevreyi en çok kirleten ülkelerin bazılarını temize çıkardığını söyledi.

Trump konuyla ilgili ikinci bir tweetinde de temiz hava ve temiz su istediğini Amerika’nın çevresini geliştirmede harika adımlar attığını belirtti.

Son olarak da; “Amerika’da vergi mükellefleri ve Amerikalı işçiler başka ülkelerin oluşturduğu çevre kirliliği için bedel ödememeli” ifadelerini kullandı. Haliyle ABD Başkanı Trump’ın Fransa’daki protestolarla Paris İklim Değişikliği Anlaşması’nı bağdaşlaştırması dikkat çekti. Sonuçta ülkede günlerdir devam eden ve tüm dünyayı etkisi altına alan protestolar, tüm dünyada yankı uyandırmıştı.

Dün de Fransız kaynaklarda akaryakıt protestolarındaki yeni gelişmeye göre hükümetin geri adım atacağı haberlerine yer verilmişti.

Trump Macron'a İğneli Gönderme Kısa süre sonra da Fransa Başbakanı Edouard Phillippe, dün akaryakıt vergilerinin altı aylığına askıya alındığını duyurmuştu. Phillippe, 1 Ocak’ta uygulamaya girmesi planlanan akaryakıt vergi zammının 6 ay boyunca geçici olarak ertelendiğini açıklamıştı. Bugün alınan bilgilere göre de hükümet sözcüsü Benjamin Griveaux, hükümetin varlık vergisi uygulamasını tekrar gözden geçirebileceğini söyledi.

Fakat akaryakıt zamlarının askıya alınması “sarı yelekliler” olarak adlandırılan protestocuları memnun etmedi. Keza göstericilerin sözcülerinden Benjamin Cauchy’nin açıklamasına göre Phillippe’nin duyurduğu önlemler tatmin edici değildi.

“Fransızlar aptal değil ve biz ekmek kırıntısı değil ekmeğin kendisini istiyoruz” diyen sözcü, Macron’un ekonomik ve siyasi politikalarını değiştirmesini talep ettiklerini aktardı. Macron’un halkın bu isteğini yerine getiremiyorsa da Fransızları tekrar sandığa götürmesini söyledi. İlaveten, Cumartesi günü Paris’te yapmayı planladıkları eylemi iptal etmeyeceklerini bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum