Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

THY Yeni Hat Açılışını Duyururken Hisseleri Güçlü Seyrediyor

Türk Hava Yolları yeni hat açılışıyla ilgili duyuru yaparken, hisseleri %2'ye yakın yükselişle haftaya güçlü başlangıç yaptı.
THY Yeni Hat Açılışını Duyururken Hisseleri Güçlü Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Hava Yolları A.Ş. koronavirüs pandemisinde zorlu zamanlar geçirirken, kısıtlamaların ilk hedefi haline geldi. En son Almanya ve Rusya’dan kısıtlamalar gören şirket, bugün yeni hat açılışı duyurusunda bulundu. Hisseleri haberlerle güçlü seyretmeye başladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre THY, Özbekistan’ın Fergana ve Ürgenç, Kazakistan’ın Türkistan ve Somali’nin Hargeisa şehirlerine tarifeli sefer başlatmaya karar verdi. Yönetim Kurulu’nca alınan karara ek olarak, yönetim değişikliği duyurusu da yaptı.

THY’nin Uçuş Eğitim Başkanı olarak görev yapan Sorumlu Kaptan Pilot Baran Gülbaran, genel müdür yardımcısı olarak atanmasına karar verildiği duyuruldu.

THY hisseleri bugünkü işlemlere yükselişle başladıktan sonra %2’ye yakın artışla işlem görmeye devam etti.
THY Hisseleri Yüzde 1,77 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemleri 11,27 liradan tamamladıktan sonra bugüne 11,31 liradan başladı. Açılışın ardından yükselişini koruyan hisseler, TSİ 12:40 sularında %1,77 oranında yükselişle 11,48 liradan alıcı buldu.

Hisselerin direnç seviyeleri 11,54 ve 11,62 lirada bulunuyor. Düşüş yönünde ise 11,32 ve 11,18 lira seviyeleri takip ediliyor. Haftalık bazda %1,20 oranında kayıpla işlem gören THY hisseleri, aylık %9,47 kayba işaret ediyor. Yıllık bazda ise %5,91 oranında yukarı yönlü hareket etmiş durumda bulunuyor.

Şirketin uçuşlarına yönelik düzenlemeler yapılırken hisselerde pozitif etkisi gözleniyor. THY’nin Herson Müdürü Ahmet Tursun Odesa ile Dalaman arasında doğrudan tarifeli seferlerin başlayacağını belirtmişti. 2 Mayıs itibarıyla uçuşların başlaması beklenirken, haftada iki gün olarak düzenlenmesinin planladığını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu