Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

THY Hisseleri 27,68 Liralık Rekor Açılışın Ardından Geriliyor

Türk Hava Yolları hisseleri 2022 yılına güçlü bir başlangıç gerçekleştirirken iki gündür rekor üstüne rekor kırıyor. İşte haberin detayları;
THY Hisseleri 27,68 Liralık Rekor Açılışın Ardından Geriliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Hava Yolları hisseleri, koronavirüs pandemisinin neden olduğu iki yıllık yaraları 2022 yılının ilk işlem günlerinde hızla sarıyor. Hisseler, 2022 yılının ilk işlem gününden bu yana güçlü bir performansla yükselirken, dünkü işlemlerden itibaren yeni rekorlara imza atmaya başladı.

Hisseler dün açıklanan 2021 Aralık dönemi trafik sonuçlarının ardından güçlü yükseliş kaydederek 27 liranın hemen altında seyretmeye başlamıştı. Bu seviyelerle tüm zamanların en yüksek seviyelerini gören hisseler, kapanışı 27 liranın üstünde yaparak yeniden rekor kırdı.

Bugünkü işlemlere de rekor bir seviyeden başlayan hisseler, daha sonra kazançlarını bir miktar azalttı. Kâr satışlarının geldiği THY hisselerinde, analistler trafik bilgilerinin nötr etki gösterdiğini düşünse de olumlu etkiler dikkat çekti.

Bu gelişmeler izlenirken Türk Hava Yolları hisseleri (THYAO) TSİ 12:15 sularında %0,90 oranında düşüşle 26,48 liradan işlem görüyor.

THY Hisseleri 27,68 Liralık Rekor Açılışın Ardından GeriliyorHisselerde 1 aylık fiyat grafiğine göz attığımız zaman; 3 Ocak 2022 itibarıyla düzenli bir yükseliş kaydettiği görülüyor. 3 Ocak’ta 19,83 ile 21,88 lira aralığında hareket eden hisseler, bugünkü işlemlere kadar kademeli bir yükseliş kaydetmiş durumda bulunuyor.

THY hisseleri dünkü işlemlerde öğleden sonra rekor üstüne rekor kırdıktan sonra TSİ 17:30 sularında 27,38 liraya kadar tırmandı. Bu seviye ile tüm zamanların en yükseğini gören hisseler, günü 26,7 liraya gerileyerek tamamladı.

Bugünkü açılışta ise 27,68 lirayı gören hisseler, hem açılış rekoru kırdı hem de tüm zamanların en yüksek seviyesini güncellemiş oldu. Ancak hisseler bu rekor yükselişin ardından hızla gerilemeye başladı ve TSİ 12:00 sularında 26,22 liraya kadar geriledi.

THY hisselerinde yükseliş ivmesinin devam etmesi durumunda 27,34 ve 28,23 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek. Aşağı yönde ise 25,90 ve 25,35 liradaki destek noktaları takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %15,17 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %18,07 oranında getiri sağlayan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %106,77 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu