Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tether Piyasa Değeri İlk Kez 64 Milyar Doların Üzerine Çıktı

Yatırımcıların sabit paraya olan güveni artıyor.
Tether Piyasa Değeri İlk Kez 64 Milyar Doların Üzerine Çıktı

En büyük stablecoin olarak bilinen Tether’in piyasa değeri 64 milyar doların üzerine çıktı. Şirketten apılan açıklamada bunun bir dönüm noktası olduğu belirtildi ve kripto para piyasasının kendi sabit parasına devam eden güvenin bir başka göstergesi olduğuna yer verildi.

Tether, kripto tüccarlarına ve yatırımcılara, dijital varlık satış gelirlerini bir banka hesabına aktarma zorluğunu azaltarak yardımcı oluyor. Yetkililer daha önce yeni USDT ihraçlarının müşterilerden gelen siparişleri karşılamak için yapıldığını açıklamıştı.

USDT arz oranı
Kaynak: LongHash

Yükselen Tether ihraç oranı, tipik olarak Bitcoin pazarındaki ani artışlarla çelişiyor. Bitcoin’in 65.000 dolardan 30.000 dolar seviyesine düşmesi, Tether piyasa değeri ile aynı zamana denk geldi.

Glassnode verileri, Tether’in arzının %20’sinin şu anda merkezi olmayan finans projelerinin akıllı sözleşmelerinde kilitli olduğunu bildiriyor. N.exchange iş geliştirme direktörü Gustavo De La Torre, kripto endüstrisinin büyümeye devam ettikçe Tether’in sanal olarak daha fazla sabit para basmaya devam edeceğini düşünüyor.

USDC ve USDT arz karşılaştırması
Kaynak: Glassnode

ABD Hazine Bakanlığı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Federal Rezerv, dolara sabitlenmiş dijital varlıkların küresel finansal istikrarsızlığa ve kara para aklayıcılar ve diğer çevrimiçi suçlularla ilişkili belirsiz işlemlere neden olma potansiyeli hakkında endişeli olduğunu açıklamıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum