Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tether Piyasa Değeri İlk Kez 64 Milyar Doların Üzerine Çıktı

En büyük stablecoin olan Tether'in piyasa değeri artmaya devam ediyor. İşte son veriler...
Tether Piyasa Değeri İlk Kez 64 Milyar Doların Üzerine Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

En büyük stablecoin olarak bilinen Tether’in piyasa değeri 64 milyar doların üzerine çıktı. Şirketten apılan açıklamada bunun bir dönüm noktası olduğu belirtildi ve kripto para piyasasının kendi sabit parasına devam eden güvenin bir başka göstergesi olduğuna yer verildi.

Tether, kripto tüccarlarına ve yatırımcılara, dijital varlık satış gelirlerini bir banka hesabına aktarma zorluğunu azaltarak yardımcı oluyor. Yetkililer daha önce yeni USDT ihraçlarının müşterilerden gelen siparişleri karşılamak için yapıldığını açıklamıştı.

USDT arz oranı
Kaynak: LongHash

Yükselen Tether ihraç oranı, tipik olarak Bitcoin pazarındaki ani artışlarla çelişiyor. Bitcoin’in 65.000 dolardan 30.000 dolar seviyesine düşmesi, Tether piyasa değeri ile aynı zamana denk geldi.

Glassnode verileri, Tether’in arzının %20’sinin şu anda merkezi olmayan finans projelerinin akıllı sözleşmelerinde kilitli olduğunu bildiriyor. N.exchange iş geliştirme direktörü Gustavo De La Torre, kripto endüstrisinin büyümeye devam ettikçe Tether’in sanal olarak daha fazla sabit para basmaya devam edeceğini düşünüyor.

USDC ve USDT arz karşılaştırması
Kaynak: Glassnode

ABD Hazine Bakanlığı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Federal Rezerv, dolara sabitlenmiş dijital varlıkların küresel finansal istikrarsızlığa ve kara para aklayıcılar ve diğer çevrimiçi suçlularla ilişkili belirsiz işlemlere neden olma potansiyeli hakkında endişeli olduğunu açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%