Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tesla Hisselerindeki Olumlu Hava Yatırım Fırsatı Olarak Yorumlandı

Tesla haftanın 5 işlem gününü yüzde 12 değer kazanarak kapattı. Analistlerin hedefleri, Ceou Musk'ın vaadleri gerçekleşirse hisse fiyatlarının ciddi getiri sağlayacağı yönünde. İşte ayrıntılar;
Tesla Hisselerindeki Olumlu Hava Yatırım Fırsatı Olarak Yorumlandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Tesla hisseleri bu hafta yüzde 12’lik bir getiri ile 3 Ağustos’tan beri gördüğü en iyi haftayı tamamladı. Loup Ventures’ten Gene Munster sessiz haftalar, yatırımcıların iş ve üretim rakamlarına odaklanmasına izin verdi dedi. CEO Musk’ın 3 Ağustos’ta paylaştığı tweetten bu yana düşüş seyredilen şirket hisseleri bu hafta yaptığı yükselişiyle manşetlerde yer aldı. 

Hisseler geçen cuma 263 $ ile kapatırken bu cumayı 295 $ dolardan kapattı.

Hisseler Olumlu Yorumlar AlıyorTesla hisseleri geçten hafta cuma günü 263.24 $ seviyesinden kapanırken, 10 Eylül pazartesi günü öğleden sonra yüzde 8 oranında bir artışla 285.50 $’a ulaşmıştı. Musk’ın üretimde sadeleşmeye gitmek için boya renklerindeki çeşitliliği söylemesi ile Salı günü yüzde 2 değer kaybeden hisselere boğa analistleri bu seviyenin yatırım yapılabilir olduğunu söyledi. 

Sessiz haftanın seyri ayrılan finans yöneticisi ile gelen kaybı telafi edip, artıda kapattı.

Munster Sessiz Hafta Yatırımcıları Şirket Rakamlarına OdakladıYakın zamanda şirketten ayrılan bir finans yöneticisine rağmen hisse yüzde 4 getiri sağlarken, Salı günü yüzde 2 kayıp yapmıştı. Düşüşlere rağmen hisseler haftayı ortalama yüzde 12,14 oranında değer kazanarak kapattı.  Munster verdiği demeçte geçen haftaların korkunç olduğunu ancak bu hafta Tesla ile ilgili haber olmamasını, iyi haber olarak yorumladı.

Yatırım yapılabileceği yönünde yorumlar yapılan Tesla hisselerinin artışını destekleyebilir.

Ceo Musk'ın Vaadleri Tutturması Hisseleri DeğerleyecekSessiz geçen hafta yatırımcıların iş ve üretim verilerine yoğunlaşmasına müsade etti. Musk geçen hafta yaptığı açıklamada, şirketin son çekmekte yaptığını Eylül çeyreğinde de yapacağını dile getirdi. Munster, hisselerin etrafında üretilen iyimserlik havasının kayda değer olduğunu ve hisseleri yukarı taşıdığını belirtti.

Gene Munster CEO Elon Musk son çeyrekte yaptığı otomobil sayısını iki katına çıkaracağına ve teslim edeceği vaatlerini yerine getirebilirse, hisse fiyatının 300 doların üstüne çıkabileceğini söyledi. Munster beklentisinin yanı sıra 10 Eylül Pazartesi günü Bernstein analisti Toni Sacconaghi yaptığı açıklamada, “Tesla’nın duruşunun önümüzdeki birkaç hafta için nispeten olumlu olduğunu düşünüyoruz demişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu