Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tesla Hisseleri Şirketin Araçlarını Geri Çağırmasıyla Düştü

Binlerce elektrikli aracını potansiyel bir kusur nedeniyle geri çağıran Tesla’nın hisselerinde %2’ye varan düşüş oldu.
Tesla Hisseleri Şirketin Araçlarını Geri Çağırmasıyla Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Ünlü girişimci Elon Musk’ın Tesla’sı binlerce aracını geri çağırırken hisseler kayba yöneldi. Tesla’nın (TSLA) Nasdaq Borsası’nda işlem gören hisse senetleri dün 623,90 dolardan kapandıktan sonra yeni güne 620 dolardan başladı.

Açılışın ardından kayıplarını genişleten Tesla hisseleri, TSİ 17.00’da yüzde 1,80 ekside seyrederken görüldü. Aynı dakikalarda hareket aralığı 612,24 – 623,36 olurken 26 Mayıs sonrası en düşük seviye kaydedildi.

Son veriler ışığında Tesla hisseleri bir ayda yüzde 8,50 kayba, 3 ayda yüzde 6 kayba geçti. Yıl başından bu yana performansta da ekside duran Tesla, buna rağmen bir yılda yüzde 247 değerlendi.

Düşüş, Tesla’nın binlerce aracını geri çağırmasıyla yönlendirildi.
Tesla Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Tesla’nın Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi’ne (National Highway Traffic Safety Administration) yaptığı bildirime göre şirketin 5,974 elektrikli aracını geri çağırdığı aktarıldı.

Gerekçe ise fren kalibreli cıvatalarının gevşemesi ve bunun potansiyel olarak lastik basıncı kaybına yol açıp çarpışma riskini artırmasına ilişkin endişeler oldu.

Gönüllü geri çağırma kapsamındaki otomobillerin, belirli 2019-2021 Model 3 araçlarını ve 2020-2021 Model Y araçlarını içerdiği bilgisi de verildi.

Potansiyel kusurdan kaynaklanan herhangi bir çarpışma veya yaralanmadan haberdar olmadığını belirten Tesla, gerektiğinde kalibre cıvatalarını ücretsiz olarak inceleyip sıkacağını veya değiştireceğini ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu