Yatırım yapmaya başla!

TESK/Palandöken: Esnafa Özel Kredi Paketleri Uzun Vadeli Olmalı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, 2 milyona yakın esnaf ve sanatkarın can suyu kredisi beklediğini, bu kredilerin ödemelerinin ise uzun vadeli olması gerektiğini söyledi.
TESK/Palandöken: Esnafa Özel Kredi Paketleri Uzun Vadeli Olmalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafların içinde bulunduğu sorunlara değinerek, en kısa zamanda can suyu kredilerinin verilmesi ve uzun vadeli olması gerektiğini vurguladı.

2 milyon esnafın dört gözle bu kredileri beklediğini belirten Palandöken, Ramazan’da durgun geçen piyasaların, düğün sezonunun açılmasıyla yeniden hareketleneceğini dile getirdi.

TESK Başkanı Palandöken, 2 milyon esnaf ve sanatkarın dört gözle can suyu kredisi beklediklerini söyledi.

Esnaf Kredi BekliyorBu kredilerin esnafın nakit sıkıntısını gidermesi için sıfır faizli, 12 ay geri ödemesiz ve uzun vadeli olması gerektiğini vurguladı. Söz konusu kredilerin ekonomik dalgalanmayla mücadele veren esnafı rahatlatacağını söyleyen Palandöken; emlakçı, internet kafe işletmecisi ve kahvehanecinin de can suyu kredilerinden faydalanması gerektiğine dikkat çekti.

Sayıları her geçen gün artan, art arda açılan zincir marketler ve alışveriş merkezleriyle esnafların baş etmekte güçlük çektiğini; elektrik faturası, dükkan kirası, su ve doğal gaz faturası, vergiler ve işçi maaşları gibi birçok kalemde maliyetlerinin çok fazla olduğunu söyledi. Tüm bunların yanında teknolojik gelişmelere ve büyük sermayeli işletmelerle rekabet etmek zorunda kaldıklarını anlattı.

Bendevi Palandöken, Ramazan’da durgun geçen piyasaların düğün sezonuyla hareketleneceğini öngörüyor.

Düğün Sezonu2018’de 553 bin çiftin evlendiğini söyleyen Palandöken, bu yıl da 550 bin çiftin dünya evine girmesini tahmin ediyor. Düğünün masraf anlamına geldiğini; mutfak masası, yatak odası, oturma odası ve salon olmak üzere sayısız alışverişin yapılacağını aktardı. Bu nedenle Ramazan ayında sakin geçen piyasaların, yaz aylarında başlayan düğün sezonundan ümitli olduğunu sözlerine ekledi.

Evlenme arifesinde olan gençlerin alışverişlerini en hesaplı şekilde yapmaya çalıştıklarını, dövizdeki dalgalanma yüzünden düğün alışverişlerini fırsata çevirmeye çalışan merdiven altı işletmelere karşı uyanık olunması gerektiğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum