Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Target Hisseleri Güçlü 2. Çeyrek Kazancına Rağmen Düşüyor

Target hisseleri, şirketin beklenti üstü kazanç ve gelir açıklamasına rağmen satıcılı seyretti.
Target Hisseleri Güçlü 2. Çeyrek Kazancına Rağmen Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin ikinci en büyük indirimli perakendecisi Target, Walmart, Home Depot ve Lowe’s gibi çeyreklik kazanç raporunu açıkladı. Target’ın TGT kodlu hisseleri, kazanç raporunun ardından 18 Ağustos seansına düşüşle başladı.

Düşüş, hem kazanç hem gelir cephesinde beklenti aşılırken satış büyümesinin yavaşlamasıyla yönlendirildi. Dün 254,65 dolardan kapanış yapan Target hisseleri, bugüne 248,99 dolarla başladı.

Açılışın ardından yönünü aşağıya çevirerek 246,25 dolara kadar geriledi.
Target Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

TSİ 17.00 sıralarında yüzde 1,5 ekside işlem gören Target hisselerinin gün içi yükseği 252,71 dolar oldu.

Hisseler 5 günde yüzde 4,5 kayıpla ilerlerken bir ayda yüzde 2’ye yakın değer kaybetti. 3 ayda yüzde 15 değerlenirken yıl başından bu yana yüzde 43 artış kaydetti. Bir yıllık kazanç ise yüzde 63 oldu.

Hisse başına kazanç 3,49 dolarlık beklentileri aşarak 3,64 dolara yükseldi. Gelir 25,08 milyar dolarlık beklentinin üzerine çıkarak 25,16 milyar dolar olurken rakam yüzde 9,5 artış anlamına geldi.

Target CFO’su Michael Fiddelke şirketin ileriye yönelik güçlü tahminine ilişkin; “Target’ın volatil bir ortamda bile kârlı büyümeyi kârlı büyümenin üzerine koymaya devam etme yeteneğine olan güvenimizi yansıtıyor” ifadeleriyle açıklamada bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu