Yatırım yapmaya başla!

Swiss International 20 Milyon Euro’luk Yatırımla İstanbul’da 10 Butik Otel Açacak

Swiss International, 20 milyon Euro yatırım ile İstanbul'da 10 farklı butik otel açmayı planlıyor.
Swiss International 20 Milyon Euro’luk Yatırımla İstanbul’da 10 Butik Otel Açacak

Dünyaca ünlü Swiss International Otel Grubu, İstanbul’da yapmayı planladığı dev yatırım için faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Şirketin toplam 20 milyon Euro tutarında olduğu öğrenilen yatırımının İstanbul’da 10 farklı butik otel açmak için kullanılacağı öğrenildi. Bu kapsamda faaliyetlerini hızlandıran Swiss International, megakentte açacağı butik otellerin ilki için Kube Gayrimenkul ile anlaştı.

Şirketin ilk yatırımı olacak olan bu projenin yeri Sultanhamam’daki tarihi 2. Vakıf Han olarak belirlenirken, burada 32 odadan oluşan butik otelin hizmete açılacağı öğrenildi. Swiss International Üst Yöneticisi (CEO) Henri W.R. Kennedie, anlaşmanın İstanbul’da gerçekleştirilen imza törenindeydi. Kube Gayrimenkul CEO’su Ruşen Baltacı ile Apex Danışmanlık ve Ticaret Grubu CEO’su Aran Hawker da törende bulunan diğer önemli isimlerdi.

Kennedie, şirket olarak Türkiye’ye yatırım yapmanın kendileri için oldukça heyecan verici olduğunu açıkladı.

Henri Kennedie Swiss CEOProje kapsamında 2. Vakıf Han’da vakit kaybetmeden restorasyon çalışmalarına başlanacağını duyuran Kennedie, hizmete açılacağı tarih olarak 2020 yılı içini işaret etti. Ardından Swiss International olarak Swiss Butique markası ile faaliyet sürdüreceklerini ifade etti. İstanbul’un pek çok açıdan kendileri için önemli olduğuna işaret etti.

Kennedie, Tarihi Yarımada’da kısa süre içinde 10 butik otel açmayı hedeflediklerini aktardı ve böylelikle toplamda 200 oda ile müşterilerine hizmet vereceklerini ifade etti. İstanbul’un turizm anlamında oldukça başarılı doluğunu belirtti. Swiss International olarak faaliyetlerine Kube Gayrimenkul ve Apex Danışmanlık ve Ticaret Grubu ile devam edeceklerini duyurdu.

Kube Gayrimenkul CEO’su Ruşen Baltacı, uzun bir süredir 2 milyon Euro’luk yatırım yapılan 2. Vakıf Han projesi için çalıştıklarını açıkladı. Swiss International ile iş birliği içinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını aktardı.

Baltacı Swiss ile İş Birliği İçinde Olmaktan MutluProje için belirlenen yerin yakın zamanda İstanbul’un önemli cazibe merkezlerinden biri haline geleceğini söyleyen Baltacı, bölgede çok sayıda kaliteli ve nitelikli yapıların bulunduğunu söyledi. Swiss International’ın o bölgede yeni bir yaşam alanı oluşturacağı konusunda inancının tam olduğunu ifade etti.

Baltacı, Swiss International’ın İstanbul pazarına butik otellerle giriş yaptığını anımsattı. Grubun pazara tam anlamıyla hakim olduktan sonra 20 milyon Euro’luk yatırımla da yetinmeyerek başka konseptlerde değişik yatırımlar yapmaya yöneleceğini düşündüğünü aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum