Yatırım yapmaya başla!

Suudi Prens’ten Aramco, Softbank ve Trump Açıklamaları!

Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Aramco, Softbank ve Trump hakkında konuştu. Detaylar aşağıda;
Suudi Prens’ten Aramco, Softbank ve Trump Açıklamaları!

Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Aramco’nun merakla beklenen halka arzının 2021’e kadar gerçekleştirileceğini söyledi. Halka arzın şirketi 2 trilyon dolar değerlemeye ulaştıracağı yönündeki yorumunu tekrarlayan Prens Selman, krallığın petrol devi Aramco’yla ilgili açıklamalarıyla dikkat çekti. Aramco dışında Softbank ve Trump ile ilgili olarak da yorum yapan Selman, söz konusu yorumlarıyla dünya gündeminde büyük yankı uyandırdı.

Suudi Prens Muhammed bin Selman: Aramco Halka Arzı 2021’e Kadar Gerçekleşecek!

Suudi Prens Muhammed bin Selman: Aramco Halka Arzı 2021’e Kadar Gerçekleşecek!Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, petrol devi Aramco’nun halka arzının 20212e kadar gerçekleştirileceğini söyleyerek, şirketin değerinin 2 trilyon dolar ya da daha üzerinde olacağını dile getirdi. “İnanıyorum ki Aramco’nun halka arzı 2020’nin sonlarında veya 2021’in başlarında olabilir, yatırımcı o gün fiyata karar verecek, bence değer 2 trilyon doların üzerinde olacak, çünkü çok büyük olacak” dedi.

İlk olarak 2016’da Vizyon 2030 kapsamında ortaya atılan halka arz planıyla ilgili şimdiye dek birçok gelişme yaşanmıştı. Örneğin; Suudi Aramco’nun CEO’su Amin Nesser aylar önce yaptığı açıklamada Aramco’nun Tedavül’de halka arz edileceğini söylemiş ve işlemin 2018’in ikinci yarısında gerçekleştirileceğini belirtmişti.

Ardından IPO tarihi 2019’a ertelenmiş, sonrasında da Aramco’nun yerel petrokimya devi Sabic’ten hisse satın almak için görüşmelere başladığı söylenmişti. Sonuçta Aramco’nun halka arzıyla ilgili sayısız haber gündeme geldi ve Suudi Prens de durumun farkında olarak son açıklamasında IPO’nun iptal edilmediğini ve halka arzın % 100 milletin yararına olacağını kaydetti.

Suudi Arabistan Hükümeti Softbank’ın Vizyon Fonu’na 45 Milyar Dolar Daha Verecek

Suudi Arabistan Hükümeti Softbank’ın Vizyon Fonu’na 45 Milyar Dolar Daha VerecekSuudi Prens Cuma günü verdiği bir röportajda, ülkesinin birincil teknoloji yatırım aracı olan Softbank’a 45 milyar dolar daha yatırmaya hazırlandıklarını belirtti. İlgili haberde, Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’nun (PIF) Softbank’ın Vizyon Fonu’nun en büyük dış destekçisi olduğu ve Aramco’nun halka arzının Silikon Vadisi tarafından dikkatle izlendiği vurgulandı.

İlaveten Selman verdiği demeçte; “Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu olmadan Softbank’ın Vizyon Fonu da olmayacak, eğer ilk yılda 45 milyar dolar ile çok büyük bir gelir görmezsek, ikinci yıl bir başka 45 milyar dolar daha yatırmayacağız” dedi.

Prens Selman: “Trump’la Çalışmayı Seviyorum”

Selman: “Trump’la Çalışmayı Seviyorum”Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Trump’ın babası Selman bin Abdülaziz el-Suud‘a “Biz sizi koruyoruz, biz olmadan iktidarda iki hafta bile kalamazsınız, kendi ordunuzun bedelini ödemek zorundasınız” dediğini iddia ettiği cümlelere cevap verdi.

“Suudi Arabistan güvenliği karşılığında bedel ödemeyecektir. ABD’den aldığımız tüm silahların parasını ödedik. Bunlar bedavadan gelmedi” ifadeleriyle dikkat çeken Suudi Prens, söz konusu yorumlarıyla “Prens Trump’a rest çekti” gibi başlıkları süsledi.

“Trump’la çalışmayı seviyorum” ifadeleriyle de dikkat çeken Prens Selman, iki ülke arasındaki ilişkilerin % 99 iyi ilerlerken % 1 kötü bir mesele ile gündeme geldiğini söyledi. Bunun yanında, Suudi Arabistan’ın 1744’ten bu yana mevcut olduğunu vurgulayarak; “sanıyorum ABD’den 30 yılı aşkın süre önce vardı” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum