Yatırım yapmaya başla!

Stephen Schwarzman: Sert Bir Brexit İngiltere’yi Resesyona Götürebilir

Varlık yönetimi devi Blackstone’un CEO’su, sert bir Brexit’in İngiltere’yi resesyona gönderebileceğini söyledi. Detaylar aşağıda;
Stephen Schwarzman: Sert Bir Brexit İngiltere’yi Resesyona Götürebilir

Varlık yönetimi devi Blackstone’un CEO’su Stephen Schwarzman; ülkenin Avrupa Birliği’nden anlaşma yapmadan ayrılması sonucunda İngiltere’nin resesyona girebileceği konusunda uyardı.

Yaygın olarak sert Brexit ifadesiyle tanımlanan böyle bir gelişme, İngiltere Parlamentosu’nun Theresa May’in AB ile imzaladığı anlaşmayı kabul etmemesi durumunda gerçekleşecekti ki milletvekilleri tarafından iki kez reddedilen anlaşmanın gelecek hafta yeniden oylamaya sunulacağı biliniyordu. Geçtiğimiz gün Avrupa Birliği’nin 27 üyesi, ayrılık anlaşmasının İngiliz Parlamentosu’nda gelecek hafta onaylaması halinde Brexit’i 22 Mayıs’a erteleyeceğini açıklamıştı.

Anlaşmanın onaylanmaması halinde ise ertelemenin 12 Nisan’a kadar yapılacağı ve İngiltere’nin AB’den anlaşma olmadan ayrılacağı da bildirilmişti.

Erteleme Brexit 22 Mayıs Ayrıca AB liderleri İngiltere’yi bunun bloktan düzgün bir şekilde ayrılması için son fırsatı olduğu konusunda da uyarmıştı. İşte bu noktada, Pekin’de düzenlenen bir forumda konuşan Stephen Schwarzman; “Bence sert Brexit İngiltere’ye çok sert darbe olur. Böyle bir durumda İngiltere’nin resesyona gireceğini ve para ve varlık değerlerinde gerçek bir ayarlama yapılacağını düşünüyorum.” dedi.

Schwarzman’ın yorumları dikkat çekti çünkü kendisi dünyanın en büyük özel sermaye şirketlerinden ve varlık yöneticilerinden birinin kurucusuydu.

Stephen Schwarzman Sert Brexit Resesyon Yorumu “En olmadı sadece bir şeyler okumaktan bile, onların bu tür bir şey için hiç hazır olmadıkları anlaşılıyor. Ve halkın oy kullanma şansı olsa, gerçekten bunu yapmak isteyip istemediklerini bilmiyorum.” diyen Schwarzman’ın yorumları, Brexit destekçisi Nigel Farage’nın Cuma günkü iddialarıyla keskin bir şekilde tezat oluşturdu.

Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi’nin eski lideri Farage, dün BBC radyosuna, birliğin İngiltere’nin çıkışını ertelemeyi teklif etmesinden sonra artan sayıda İngiliz’in AB’yi anlaşma yapmadan terk etmeyi destekleyeceklerini şöyle anlatmıştı: “Çok, çok açık bir çoğunluk anlaşma yapmadan ayrılmak istiyor ve oran her hafta birkaç yüzde daha kazanıyor. Dün gece olanların, 29 Mart’ta ayrılmayacağımızı anlamamızın ardından bu sayı artacaktır.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum