Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şişecam Yıllık Float Üretimini 2,6 Milyon Tona Yükseltmeyi Hedefliyor

4 milyar TL yatırım ile yıllık float üretimini %30 artırmayı planlayan Şişecam, yönetim kurulu toplantısında aldığı kararları duyurdu.
Şişecam Yıllık Float Üretimini 2,6 Milyon Tona Yükseltmeyi Hedefliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. artan cam talebini karşılamak amacıyla hayata geçireceği yeni yatırımını duyurdu. Şirket bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında, sürdürülebilir değer yaratma hedefi doğrultusunda mimari camlar ve otomotiv cam ihtiyaçlarına yönelik 4 milyar lirayı aşan iki yeni float hattı yatırımı yapılmasına karar verdi.

Bu yatırım sayesinde Türkiye’deki yıllık float üretiminin %30 artırılıp, 2,6 milyon tona çıkarılması amaçlanıyor. 24 ay içinde devreye alınması planlanan  cam float hattı yeni yeşil saha yatırımının, günlük 1.200 ton kapasite ile üretim yapacağı açıklandı.

Bunun yanında günlük 750 ton üretim kapasiteli otomotiv camına yönelik hattın, 18 ay içinde devreye alınacağı duyuruldu. Şirket açıklamasında, Kırklareli TR1 float hattının ise 2024 yılında yapılması planlanan soğuk tamir aşamasında günlük üretim kapasitesinin 1.000 ton seviyesine kadar yükseltilmesinin hedeflendiği aktarıldı.

Şişecam hisseleri (SISE), saat 15.46’da gelen yatırım açıklamasının ardından sınırlı pozitiflik sergiliyor.
Şişecam Hissesi %0,82 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler gelen açıklama sonrasında önce hafif geriledi, ardından geri toparlandı. Saat 16.06’da %0,82 artışla işlem görüyor. Şu an 8,61 liradan fiyatlanan hisseler, Pazartesi günü 8,49 – 8,64 arasında hareket etti.

Güne 8,54 ile önceki kapanış seviyesi ile aynı fiyattan başlangıç yaptı. Açılışla birlikte yönünü yukarı çeviren hisseler, sonrasında yatayda kaldı. An itibarıyla 516.682.741 TL işlem hacmine sahip Şişecam hisseleri, bir yılda %36 yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu