Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Satıcılı Seyreden Vakıfbank Hisseleri Bir Yılda %22 Geriledi

Vakıfbank hisseleri günün ilk saatlerinde %1’e yakın değer kaybederken, aylık değişimi %3 düşüşe işaret ediyor.
Satıcılı Seyreden Vakıfbank Hisseleri Bir Yılda %22 Geriledi

Türkiye Vakıflar Bankası’nda hisseler haftaya düşüşle başladı. Son kapanışını 3,34 liradan gerçekleştiren VAKBN kodlu hisseler, bu sabah 3,33’ten açıldı. Ardından %1’e yakın kayıp vererek 3,30 liraya kadar indi.

Vakıfbank hisse senedi, saat 10.30’da %0,90 azalışla işlem görüyor.
Vakıfbank Hisseleri Yüzde 0,90 Ekside İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Günün ilk saatlerinde satış işlemlerinin yoğun olduğu banka hisseleri haftalık bazda %1,52 artış göstermiş durumda. Geçen hafta 3,25 – 3,49 arasında seyretti. Aylık dönemde %3’ün üzerinde değer kaybeden hisselerin kaydettiği en düşük fiyat 3,20, en yüksek 3,49 oldu.

Yıllık bazda ise yatırımcısına %22 oranında kaybettirdi. Hisselerin gördüğü en düşük fiyat 3,20, en yüksek 5,00 lirayı işaret ediyor. Gün içinde teknik olarak 3,3066 ve 3,2933 bandı destek, 3,3366 ve 3,3533 bandı direnç seviyeleri olarak takip edilecek.

Şeker Yatırım günlük analizde, Vakıfbank hakkında yorumlarına yer verdi. Bankanın yılın üçüncü çeyreğinde karlılığını çeyreklik bazda %8 artırması, yıllık bazda ise %35 azaltması bekleniyor.

3Ç21 için ücret ve komisyon gelirlerinde %10 artış, 2,2 milyar TL ticari zarar, TL kredi büyümesinde %5 artış öngörülüyor. Türk lirası mevduatlarında %9 artış ve pazar payı kazanımları modellediklerini ifade eden kurum analistleri, söz konusu beklentilerin hisselere etkisi bakımından nötr beklentisini paylaştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum