Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sanofi Hisseleri 1Ç21 Kazancıyla Fransız CAC 40’ta Öne Çıkıyor

İlk çeyrek sonuçlarını açıklayan Fransız ilaç devi Sanofi hisseleri CAC 40'ın yıldızları arasında yer alıyor.
Sanofi Hisseleri 1Ç21 Kazancıyla Fransız CAC 40’ta Öne Çıkıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Hafta başında COVID-19 aşısının üretimine yardımcı olmak için Moderna ile bir anlaşma yaptığını duyuran Paris merkezli Sanofi, 200 milyon doz aşı üreteceğini bildirmişti.

İlaç ve aşı üreticisi olan köklü sağlık şirketi, bugün 2021’in ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarını açıkladı.

Buna göre net kâr yüzde 14,7 artışla 2,02 milyar euroya ulaştı. Hisse başına kazanç da yüzde 15 artarak 1,61 euro olurken işletme geliri 2,63 milyar euroya yükseldi. Sanofi hisseleri yılın Ocak-Mart dönemine ilişkin sonuçlarıyla yükselişe geçti.

SAN kodlu hisseler, BNP Paribas’ın ardından bileşeni olduğu Fransız göstergesi CAC 40 Endeksi’nin en iyi ikinci performansı olarak öne çıktı.
Sanofi Hisseleri Yükseliyor
Kaynak: Marketwatch

Dün 85.40 euroda kapandıktan sonra bugüne 87,00 euroda artıda başladı. 87,05 gün içi en yüksek olurken TSİ 11.05’te yüzde 1,44 primle seyrederken görüldü. Hisseler üçüncü gününü yükselişle kapatmaya ilerliyor.

Bu arada kazanç raporunda Sanofi CEO’su Paul Hudson, güçlü ilk çeyrek performanslarının büyümeyi teşvik etmek ve hastalara yenilikçi ilaçlar getirmek için sürdürdükleri stratejilerinin sonucu olduğunu söyledi.

“Küresel tedariki ve COVID-19 aşılarına erişimi iyileştirmek için birçok endüstriyel ortaklıktan yararlanan birkaç ilaç şirketinden biriyiz ve buna paralel olarak iki COVID-19 aşı programımızı geliştirmeye devam ediyoruz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu