Yatırım yapmaya başla!

Resesyon Uyarısı Yapan Rosenberg: Şirketler Kazanç Tahminlerini Aşıyor Çünkü Çıtayı Düşürüyorlar

Wall Street’in önde gelen ekonomistlerinden David Rosenberg, resesyon tehlikesinin kazançlar yuvarlandıkça yükseldiğini söyledi. İşte detaylar;
Resesyon Uyarısı Yapan Rosenberg: Şirketler Kazanç Tahminlerini Aşıyor Çünkü Çıtayı Düşürüyorlar

Wall Street’in önde gelen ekonomistlerinden David Rosenberg, kazanç sezonu tam hızla ilerlerken hisse senetleri için can sıkıcı bir tablo çizdi.

Gluskin Sheff’in Baş Ekonomisti ve Stratejisti David Rosenberg, kazançların devrildiğini ve uğursuz ekonomik verilerin ekonominin durgunluğun eşiğinde olduğunu gösterdiğini söyledi. “Bir durgunluk belki şu an burada değildir ancak şu anda kesinlikle ABD ekonomisinde önemli bir gerilemeye işaret ediyor” dedi.

Rosenberg, Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq Mayıs ayından bu yana en kötü haftalarını yayınlasalar da hala tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yüzde 1 civarlarında işlem yaptıklarını kabul etti.

“Borsa Ekim 2017’de Zirve Yaptı, 2 Ay Sonra Durgunluk Başladı” Diyen Ekonomistten Resesyon Uyarısı!Ancak güçlü seviyelerin, kendisini fiyatlar düşecek düşüncesinden alıkoymadığını da vurguladı. “Borsa Ekim 2007’de zirve yaptı ve resesyon iki ay sonra başladı” ifadeleriyle de öngörüsünü destekledi. “Bu, kazançların azaldığı, kazanç tahminlerinin düştüğü nadir dönemlerden biri, borsa şimdiden sallanıyor ve yuvarlanıyor çünkü bu gerçekten bir likidite hızı ve merkez bankası odaklı bir pazar” dedi.

Ocak ayında ekonominin durgunlukla çarpışma rotasında olduğuna dair uyarıda bulunan Rosenberg, FED’in ve yatırımcıların gerileme risklerini daha ciddiye almalarını istedi.

FED Yatırımcılar Riskleri Ciddi Şekilde Ele Almalı İkinci çeyrek kazanç sezonundaki durgunluğun, onları daha temkinli hale getirmek için kilit katalizör olarak ortaya çıkabileceğini dile getirdi. Şirketlerin şimdiden tahminlerini değiştirdiğini anlatan Rosenberg; “çıtayı alçaltıyorlar, bu yüzden her çeyrekte ‘oh, şirketlerin %80’i tahminleri aşıyor’ diye düşünüyorsunuz” dedi.

Durgunluğun kesin zamanlamasına gelindiğinde ise Rosenberg, geçen Ocak ayına göre daha ayrıntılı bir cevap verdi. Zaman vermenin çok zor olsa da çoktan başlamış olabileceği görüşünde olduğunu bildirdi. İlaveten, FED’in bu ay sonunda çeyrek puanlık faiz indirimiyle Wall Street’i tatmin etmesi ve borsanın tarihi yeni zirvelere ulaşmasına yardımcı olması durumunda, gecikmenin yaşanacak olsa da ufukta sorun göründüğünden emin olduğunu savundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum