Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple Piyasadaki Düşüşün Etkisiyle Yeniden 1 Doların Altına Geriledi

XRP'nin fiyatı geçtiğimiz gün 1.09 dolara ulaşmasının ardından, 0,93 dolara kadar geriledi.
Ripple Piyasadaki Düşüşün Etkisiyle Yeniden 1 Doların Altına Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

XRP’nin fiyatı, haftanın ilk günü 0,75 doları geçtiğinde, son üç yılın en yüksek noktasına ulaşmıştı. Tırmanış devam etti ve XRP’nin fiyatı yaklaşık 1 dolar barajını geçmeyi başardı. Geçtiğimiz yıllarda 0,90 dolara yükselen XRP, uzun süren bir ayı döngüsüne girdi ve 0,14 dolara kadar gerilemişti.

Ripple tarihinde en yüksek seviye olarak 3.80 doları görmüştü. Ancak şimdi, XRP daha da yukarı yönlü bir zemin kazanma yolunda ilerliyor gibi görünüyor. Varlık, pazartesiden beri istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Bununla birlikte, XRP bu sabah 0,93 dolara doğru bir düzeltme yaşadı.

Ripple, Tranglo Yatırımı ile Güçlendi

Ripple, Tranglo Yatırımı ile Güçlendi
Kaynak: CoinMarketCap

Uzmanlar Ripple’ın geçtiğimiz günlerde Tranglo’yu satın alması sonrası, XRP blok zincirinin büyümesi için muazzam miktarda ek altyapı oluştuğunu belirtiyor. XRP’nin fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip gibi görünen en son haber, Ripple’ın Tranglo’da yüzde 40 hisseye sahip olduğu duyurusuydu. Bu açıklama sonrası kripto paranın değerinde yüzde 40’ı aşkın yükseliş yaşandı.

Diğer yandan XRP yatırımcılarının gündeminde SEC ile yaşanan dava yer alıyor. 2020’nin Aralık ayında dava açılmadan önce kripto paranın fiyatı 0.60 dolar seviyesindeydi. Dava haberi sonrası fiyat 0,20 dolara kadar düşmüştü.

Sürecin Ripple’ın lehine işlemesi ile beraber XRP’nin yukarı yönlü hareketi de hız kazandı. Ancak dava Ripple için olumlu görünse bile işler her an değişebilir. Bunun da XRP’nin fiyatı üzerinde önemli etkileri olabilir. Ripple’ın fiyatı davadan olumsuz etkilenmese bile, birçok analist yakın gelecekte XRP’nin fiyatına bir geri çekilme gelebileceğini tahmin ediyor.

XRP Yine 3 Dolar Olur mu?

XRP Yine 3 Dolar Olur mu?
Kaynak: TradingView

Analistler XRP’nin ATH seviyesine gelmesi için önünde uzun bir yol olduğunu düşünüyor.

Analist Benjamin Leff bu konuyla ilgili “İnsanlar bir şeyin çok hızlı bir şekilde atladığını gördüğünde her zaman akla gelen ilk şey bir düzeltmedir. Bir günde %40 bile kripto dünyasında çok gibi görünüyor. Bununla birlikte, gerçekte, büyük resme bakmalı ve XRP yükselmiş olmasına rağmen, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,00 doların üzerine çıkmadan önce daha alması gereken uzun bir yol olduğunu görmeli.” değerlendirmesinde bulundu.

XRP an itibariyle Bitcoin’deki sert düşüşün etkisiyle 0,88 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%