Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple Yatırımcıları Piyasadaki Girişlerin Aksine Fonlarını Borsa Dışına Taşıyor

Ripple balinaları, borsalara kripto girişi olurken, kendi varlıklarını dışarı aktarıyor. Detaylar geliyor…
Ripple Yatırımcıları Piyasadaki Girişlerin Aksine Fonlarını Borsa Dışına Taşıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Analitik izleme verileri XRP balinalarının, genel olarak kripto para piyasasına girişler arttıkça fonlarını borsalardan uzaklaştırdığını gösteriyor. Whale Alert tarafından paylaşılan ilk işlem, Nexo borsasından 162 milyon XRP taşınması oldu.

Büyük işlem, varlığın %4,3 oranında düşmesinden sadece birkaç saat önce gerçekleşti. Büyük transferden sonra, borsanın sıcak cüzdanında sadece iki milyon XRP bulunuyor. Bir diğer işlem ise Binance borsasında yapıldı ve 11 milyon dolar değerindeydi.

Büyük işlem 300 milyon XRP’ye sahip bilinmeyen bir adrese yapıldı. Her iki işlem de, kullanıcıların fonlarının büyük bir kısmını borsalara kaydırdığı büyük akış eğilimi sırasında yapıldı.

XRP 6 aylık fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

XRP’nin fiyatına bakıldığında ise son günlerde kayıplar dikkat çekiyor. Geçtiğimiz hafta 0,9 dolara kadar çıkan kripto para birimi, 0,82 dolara kadar düşmüş durumda. Dijital varlık 20 Aralık’ta yükselmeye başladıktan ve dört gün içinde %21 değerlendi ve XRP’de bir geri çekilmenin ilk işaretleri ortaya çıktı.

Uzun vadede, XRP en son seviyesi olan 1,3 dolara ulaştığından beri sürekli olarak düşüş trendinde hareket ediyor. Ripple 69 milyar dolar değeri ile kripto para piyasasında 8. sıraya kadar geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%