Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple Ekosisteminde 275 Milyon Dolar XRP Borsalar Arasında Taşındı

Ripple tarafından 120 milyon XRP hareket ettirilirken, bir balina ise 62 milyon XRP taşıdı.
Ripple Ekosisteminde 275 Milyon Dolar XRP Borsalar Arasında Taşındı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında yaşanan düşüşün ortasında, borsalar arası XRP hareketi hız kazandı. Son veriler Ripple’ın ABD merkezli iki borsa arasında büyük miktarda XRP’yi hareket ettirdiğini gösteriyor. Whale Alert tarafından paylaşılan bilgilere göre 116,5 milyon XRP, Coinbase, Bittrex, Bİnance ve Ripple Labs arasında taşındı.

Güncel piyasa verileri itibariyle bu oranda varlık 182 milyon dolara karşılık geliyor. En büyük transfer ise Coinbase ile Ripple arasında 62 milyon XRP olarak gerçekleşti. Bir sonraki en büyük işlem Binance’a 29,5 milyon XRP kaydırılması oldu. Ayrıca, ABD, Seattle merkezli Bittrex ticaret platformu, Upbit borsasına 25 milyon XRP transfer etti.

XRP 1.56 dolara yükseldi
Kaynak: piyasa.paratic.com

Ripple ve borsalar arasındaki transferin ortasında bir balina adresi ise 62 milyon XRP’yi bilinmeyen bir cüzdana aktardı. Kripto para son 24 saatte %12 oranında bir fiyat artışı yaşadı. Güncel verilere göre Ripple’ın piyasa değeri 73 milyon dolara çıkmış durumda. XRP an itibariyle 1,57 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Geçtiğimiz gün bir başka balina değeri 38 milyon doları aşan 25 milyon XRP’yi bilinmeyen bir cüzdana aktarmıştı. XRP fiyatı, kripto para biriminin fiyatı 13 Mayıs’ta yaklaşık 1,25 dolara geriledi. Geçen hafta dalgalı bir seyir izleyen XRP, son 2 günde %15’in üzerinde değer kazandı.

XRP piyasa değeri açısından istikrarlı para Tether’in (USDT) hemen arkasında, dünyanın en büyük 7. kripto para birimi konumunda. Ripple geçtiğimiz haftalarda paylaştığı üç aylık piyasalar raporunda, 2021’in ilk üç ayında XRP satışlarında önemli bir artış olduğunu vurgulamıştı.

XRP yatırım ürünleri 33 milyon dolar çekerken kripto para birimi kurumsal yatırımcılar arasında da popüler hale geliyor. Ripple şu anda kripto para birimi piyasasının toplam piyasa değerinin yaklaşık %2,5’ini oluşturuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu