Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple Balinaları Varlıklarını Artırmaya Devam Ediyor

Büyük miktarda XRP tutan varlıklar Aralık ayından bu yana yüklü alımları ile dikkat çekiyor. Ayrıntılar haberde…
Ripple Balinaları Varlıklarını Artırmaya Devam Ediyor
Yorum

Kripto para piyasasındaki en değerli tokenlerden biri olan XRP, balinaların artan ilgisi ile gündemde. En az 10 milyon yerel birime sahip XRP adresleri, son üç ayda birikimlerine ağırlık vermiş durumda.

Analitik firması Santiment, geçtiğimiz yılın Aralık ayından bu yana balinaların XRP birikimlerini yüzde 76 oranında artırdığını bildirdi.

Platform ayrıca , son üç ayda tanık olunan XRP birikiminin kripto paranın varlığındaki en büyük ikinci birikim olduğunu vurguladı. İlk büyük birikim, balinaların adreslerine toplam 1,29 milyar XRP yatırdığını gören Kasım-Aralık 2020’de döneminde gerçekleşmişti.

XRP balina etkinliği
Kaynak: Santiment

Santiment geçmiş yıllardaki birikimlere atıfta bulunarak, son artışın XRP pazarında benzer bir yukarı yönlü eğilim olasılığını artırdığını belirtti. Balinalar arasındaki son XRP birikimi, geçtiğimiz haftalardaki toparlanma ile kendisini gösterdi.

Ocak ayında 0,55 dolara kadar düşen XRP, üç hafta gibi bir süre içerisinde yüzde 65’lik artış ile 0,91 dolara kadar yükseldi. Sonrasında piyasa genelinde yaşanan geri çekilme ile fiyat 0,77 dolara düştü.

Kripto para birimi yaklaşık 37 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 0,77 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%