Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin Savaş Tepkilerine Rağmen G20’ye Katılacak

Rusya’nın Endonezya Büyükelçisi tarafından yapılan açıklamaya göre Putin G20'ye katılmayı düşünüyor. Ayrıca G20'den men edilme tartışmalarını önemsemiyor.
Putin Savaş Tepkilerine Rağmen G20’ye Katılacak
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu yıl Ekim sonunda Endonezya’da yapılması planlanan G20 zirvesine katılmayı planlıyor. Rusya’nın Endonezya Büyükelçisi bugün yaptığı açıklamada, bazı G20 üyelerinin Rusya’nın gruptan men edilebileceği yönündeki önerilerini reddettiğini söyledi.

Tartışmalara katılan kaynaklar Reuters’e ABD ve Batılı müttefiklerinin Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından grupta kalıp kalmayacağının değerlendirildiğini söyledi.

Bununla birlikte Rusya’yı dışlamak için herhangi bir teklifin gruptaki diğer üyeler tarafından veto edileceğinin düşünüldüğünü de aktardı.

Rusya’nın Endonezya Büyükelçisi, Putin’in G20 zirvesi için Endonezya’nın tatil beldesi Bali’ye seyahat etmeyi planladığını söyledi.

“Bu, daha iyiye giden COVID durumu da dahil olmak üzere pek çok şeye bağlı olacak. Şu ana kadar niyeti, gelmeyi planlıyor” diyen Vorobyova, Rusya’nın G20’den çıkarılabileceğine ilişkin soruya bunun Ukrayna gibi bir kriz değil, ekonomik konuların tartışıldığı bir forum olduğunu belirterek yanıt verdi.

“Elbette Rusya’nın bu tür bir forumdan çıkarılması bu ekonomik sorunların çözülmesine yardımcı olmayacak. Aksine Rusya olmadan bunu yapmak zor olurdu.”

Rusya’nın tüm G20 toplantılarına aktif olarak katıldığını söyleyen Vorobieva, “Endonezya hükümetinin sadece Endonezya’ya değil, Batı’nın dünyadaki diğer birçok ülkeye uyguladığı korkunç baskıya boyun eğmeyeceğini gerçekten umuyoruz” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu