Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Poly Network, DeFi Saldırısında 600 Milyon Dolardan Fazla Kayıp Yaşadı

Bugüne kadarki en büyük DeFi saldırısı gerçekleşti.
Poly Network, DeFi Saldırısında 600 Milyon Dolardan Fazla Kayıp Yaşadı
Son Güncelleme: 
Yorum

DeFi platformu Poly Network, büyük bir hack saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Yapılan açıklamaya göre Binance Smart Chain, Ethereum ve Polygon ağlarına yönelik saldırıda 600 611 milyon dolarlık bir kayıp yaşandı.

Hack saldırısının yaklaşık 265 milyon dolarlık kısmı Ethereum ağı, 251 milyon dolarlık kısmı Binance Smart Chain, 85 milyon dolarlık kısmı ise Polygon kaynaklı olduğu açıklandı.

Bugüne Kadarki En Büyük DeFi Saldırısı

Bugüne Kadarki En Büyük DeFi Saldırısı

Bu olay tarihin en büyük DeFi saldırısı olarak kayıtlara geçti. Poly Network açıklamasında, ağdan çalınan varlıkların hangi adreslere gönderildiğini aktardı. Firma madencilere ve borsalara, bu adreslerden çıkan kripto varlıkları kara listeye almaları konusunda çağrı yaptı.

Japon toplama protokolü O3 Swap, zincirler arası işlevselliğini hack nedeniyle beklemeye aldı. Protokolün arkasındaki operatörler, kötü aktörlere karşı yasal işlem başlatma sözü veriyor.

Çalınan varlıklar arasında Wrapped Bitcoin, Wrapped Etherum, RenBTC, MakerDAO, Uniswap ve Shiba Inu gibi ürünler bulunuyor.

Olayın ardından Tether CTO’su Paolo Ardoino, Poly Network olayıyla ilgili 33 milyon dolar değerinde USDT tokenini şimdiden dondurduğunu duyurdu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise, şirketin güvenlik ortaklarıyla koordineli olduğunu iddia ederek Binance Akıllı Zinciri kimsenin kontrol etmediğini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%