Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir Yılda Yüzde 150 Yükselen RWA Projesi 15 Milyon Dolar Topladı

RWA protokolü Centrifuge, ParaFi Capital ve Greenfield liderliğindeki A Serisi finansmanla 15 milyon dolar topladı. Detaylar şöyle...
Bir Yılda Yüzde 150 Yükselen RWA Projesi 15 Milyon Dolar Topladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gerçek dünya varlık (RWA) ödünç verme protokolü Centrifuge, 15 milyon dolarlık A Serisi finansman turunun tamamlandığını duyurdu. Şirket, RWA’lar için Coinbase’in Temel katman 2’si üzerine inşa edilen ve Coinbase Doğrulaması ile entegre olan kurumsal düzeyde, merkezi olmayan bir finans kredisi piyasası oluşturmayı planlıyor.

Centrifuge kurucu ortağı Lucas Vogelsang yatırım turu ile ilgili açıklamasında, “DeFi her zaman erişilebilirlik, şeffaflık ve birlikte çalışabilirlik, piyasaları daha açık, adil ve merkezi olmayan hale getirmekle ilgili olmuştur ve biz bu yenilikleri kurumlara uyumlu ve güvenli bir şekilde getiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Coinbase ile entegrasyonlar, kurumların tokenize edilmiş gerçek dünya varlıklarına hızlı ve güvenli bir şekilde erişmesine olanak tanıyacak.

Şirket, finansmanı ürün gelişimini desteklemek için kullanmayı ve kurumsal Defi’nin benimsenmesi için uyumlu bir platform oluşturarak kendisini geleneksel ve merkezi olmayan finans arasında bir köprü olarak konumlandırmayı amaçlanıyor.

CFG fiyat grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

Centrifuge, yapılandırılmış kredi piyasalarını blockchain üzerinde menkul kıymetleştirmeyi ve entegre etmeyi amaçlayan, RWA’ların token olarak temsil edilmesine ve ticaretine olanak tanıyan gerçek dünya varlık tokenizasyon protokolü olarak biliniyor. Proje geleneksel olarak likit olmayan piyasalarda daha fazla likidite, verimlilik ve erişilebilirlik sağlıyor.

GCM Yatırım Banner

Protokolün yerel coini CFG, son bir yıl içerisinde yüzde 150’dne fazla artış kaydetti. CFG yazım itibarıyla 350 milyon dolar piyasa değerine sahip ve 0,72 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.