Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zirvesi 4 Dolar Olan Altcoin için Büyük Gün! Kilit Açıldı!

Manta Network'ün yerel kripto para birimi MANTA'nın fiyatı, 40 milyon dolar değerindeki tokenlerın kilidinin açılmasının ardından yüzde 4 düştü. Detaylar;
Zirvesi 4 Dolar Olan Altcoin için Büyük Gün! Kilit Açıldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Manta Network’ün yerel kripto para birimi MANTA için Perşembe günü itibarıyla dolaşımdaki arzın yüzde 8’inden fazlasının kilidi açıldı. Kripto takip platformu Tokenunlocks’tan alınan veriler göre kilidi açılan tokenlar airdrop edildi ve halka açık satışta dağıtıldı.

Veriler, Manta Network için 40,08 milyon dolar değerinde 21,67 tokenın kilidinin açıldığını gösterdi.

Modüler blok zinciri ağı bir sonraki token kilidini 30 Nisan’da açmayı planlıyor. Proje, bu kez 3,70 milyon dolar değerinde MANTA tokenın kilidinin açılmasını gerçekleştirecek.

MANTA Nisan 2024 Token Kilit Açılımı Takvimi
Kaynak: Token Unlocks

MANTA Fiyatı Kilit Açılımına Olumsuz Tepki Verdi

Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş ve yaklaşan yarılanma beklentisi, kriptoda piyasası genelinde yaşanan düzeltmeden sorumlu iki önemli katalizör olarak değerlendirilirken, MANTA fiyatının buradan nereye gideceği merakla bekleniyor.

Analistler, fiyatın, airdrop alıcılarının borsa platformlarındaki varlıklarını nakde çevirmelerinden kaynaklanan satış baskısına yanıt olarak daha fazla kayıp yaşayabileceği yönünde uyarıyor.

GCM Yatırım Banner

MANTA yatırımcılarının, tokenın borsalardaki arzında bir artış olup olmadığına dikkat etmeleri gerektiğine ve bu durumun yatırımcıların kar elde etme olasılığının yüksek olduğuna işaret edebileceğine dikkat çekiliyor.

Toplam arzının yüzde 31’i, 18 Nisan Perşembe günü itibarıyla serbest bırakılmış durumda olan altcoinin fiyatı, gün içinde yüzde 4‘e varan geri çekilme gösterdi ve şu sıralar 1,8 dolar civarında işlem görüyor.

Trend Tersine Dönebilir mi?

MANTA fiyatı, 12 Mart’taki 4,086 dolarlık zirvesinden bu yana düşüş eğiliminde. Altcoin, o zamandan beri düşük tepeler ve alçalan dipler oluşturdu. Kripto analisti Ekta Mourya, varlığın güncel durumunu analiz ederken, altcoinin mevcut seviyedeki likiditeyi süpürmesi durumunda fiyatın 13 Nisan’ın en düşük seviyesi olan 1,518 dolardan destek bulmasının muhtemel olduğunu belirtti.

Bir varlık üzerindeki alım ve satım baskısını kümülatif bir şekilde ölçmek için kullanılan Denge Hacmi (OBV) göstergesinin Perşembe günü 247,18 milyon olarak ölçüldüğünü, OBV’nin düşüş trendinde olmasının MANTA’nın 12 Mart ile 18 Nisan arasındaki aynı zaman dilimindeki fiyat trendini teyit ettiğini ifade etti.

MANTA Fiyatı için Kritik Seviyeler Belirlendi
Kaynak: TradingView

MANTA fiyatının, trendin tersine dönmesi durumunda, Mart ayı boyunca ve Nisan 2024’ün ilk haftasında istikrarlı bir destek olarak hareket eden bir seviye olan 2,633 dolarlık direnci test edebileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın