Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 97 Kazandıran Meme Coin Yeniden Şahlanabilir! İşte 3 Neden!

En büyük iki meme coinden biri olan Shiba Inu, kripto para piyasasındaki son çöküşlere rağmen yakın zamanda tekrar yükselişe geçebilir! İşte nedenleri...
Yüzde 97 Kazandıran Meme Coin Yeniden Şahlanabilir! İşte 3 Neden!
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle Dogecoin’in (DOGE) ardından en büyük ikinci meme coin konumundaki Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı, piyasadaki genel ortama paralel biçimde haftalık bazda yüzde 25 geriledi. Ancak, SHIB için temel faktörlerin yeni bir yükselişin çok yakında olabileceğini gösterdiğine dikkat çekiliyor.

Uzmanlar, olumsuz piyasa eğilimlerine rağmen, yıllık kazancı yüzde 100‘e yakın seyretmeye devam eden altcoinin boğa koşusunun eşiğinde olduğuna dair ipuçlarını ortaya koydu.

SHIB Pazarında Balina Hareketleri Dikkat Çekiyor

Shiba Inu, devam eden piyasa düşüşünden en kötü etkilenen kripto para birimleri arasında yer alıyor ve haftalık bazda önemli değer kaybına uğramış durumda. Ancak bazı iyimser göstergeler fiyatın kısa vadede yukarı doğru gidebileceğine işaret ediyor.

Bu faktörlerden birinin, çok sayıda büyük yatırımcının önemli miktarda token satın almasıyla artan balina faaliyetleri olduğuna dikkat çekiliyor.

SHIB Fiyatı Son Günlerde Düşse de Uzun Vadede Güldürüyor
Kaynak: CoinMarketCap

Etherscan’de gözlemlendiği üzere, SHIB’in altı haftanın en düşük seviyesine düştüğü 14 Nisan’da, bir balina Coinbase’den 107 milyardan fazla varlık topladı. Diğer büyük yatırımcılar da takip eden günlerde milyarlarca token satın alarak bu kervana katıldılar.

GCM Yatırım Banner

Balinaların bu tür hareketlerinin, önemli miktarda varlık satın almanın piyasadaki mevcut arzı azaltarak onu daha kıt hale getirmesine paralel olarak SHIB’in değerini olumlu yönde etkileyebileceğinin altı çiziliyor.

Bu tür yatırımcılardan gelen büyük işlemlerin, olumlu piyasa duyarlılığını etkileyebileceği ve potansiyel olarak sektör katılımcılarının heyecanını tetikleyebileceği belirtiliyor.

Borsalardan Çıkışlar Dikkat Çekiyor

Gözlemlenmeye değer bir diğer unsurun, kripto analitik platformu CryptoQuant’ın verilerinden görülen, son birkaç günde büyük kırmızı mumlar gösteren Shiba Inu borsa net akışı olduğu ifade ediliyor.

SHIB Borsa Akış Grafiği
Kaynak: CryptoQuant

Merkezi borsalardan kendi kendine saklama yöntemlerine geçiş, acil satış baskısını azalttığı için varlığın fiyatı açısından yükseliş işareti olarak değerlendiriliyor.

BTC Yarılanmasının Etkileri

Yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşen çığır açıcı Bitcoin halving etkinliği (yarılanma), madencilere blok zincirindeki blokları doğrulamak için dağıtılan ödüllerin yarısını azaltıyor.

Yeni BTC’lerin yaratılma ve dolaşıma girme oranının azalmasına yol açan bu durumun ortaya çıkardığı kıtlığın, talebin arttığı veya aynı kaldığı varsayıldığında varlığın fiyatını yukarı itebileceği biliniyor.

Yarılanma etkinliklerini bugüne kadar öncü kripto para birimi BTC ve tüm dijital varlık piyasasında büyük bir yeniden canlanma izledi. Uzmanlar, bunun Shiba Inu’nun da faydalanabileceği anlamına geldiğine dikkat çekiyor.

SHIB fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,00002266 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın