Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Petkim Hisseleri 6,65 TL Rekoru Sonrası %2 Değer Kaybetti

Nisan ayı boyunca sürekli rekor tazeleyen Petkim hisseleri, bu sabah yeni zirveyi kaydettikten sonra 6,35 liraya geriledi.
Petkim Hisseleri 6,65 TL Rekoru Sonrası %2 Değer Kaybetti

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. hisseleri bu sabah bir kez daha rekor kırdı. Son bir aydır sürekli yeni zirveleri kaydeden şirketin hisseleri, aylık bazda yatırımcısına %18 pozitif getiri sundu. Çarşamba günü ise kazançlı açılışın ardından sert düşüş göstererek, günlük kaybını %2,13’e taşıdı.

Petkim hisseleri (PETKM) saat 14.10’da %2,13 değer kaybıyla 6,44 liradan işlem görüyor.
Petkim Hisse 6,44 TL
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler Salı günü 6,57 liradan kapanıp, yeni işlem gününe aynı seviyeden başladı. Seansın ilk dakikalarında 6,65 lirayı aşarak tarihinin en üst noktasına ulaştı. Fakat bu seviyeden sonra yukarı yönlü hareketini sürdüremedi ve keskin bir düşüş gösterdi. Saat 10.50’de 6,35 TL ile günün en düşüğünü kaydeden Petkim hisseleri, devam eden saatlerde negatif yatayda kaldı.

Hisselerin yıllık getirisi %126, aylık %18 ve haftalık %4,55 seviyesinde bulunuyor. Haftalık süreçte kaydettiği en düşük seviye 6,11, aylık 4,91 ve yıllık 2,80 lira oldu. Teknik göstergelere göre 6,1766 – 6,3033 bandı destek, 6,6033 – 6,7666 bandı direnç seviyeleri olarak izleniyor.

Deniz Yatırım dün yaptığı analizde etilen-nafta makasının 649 dolara gerilemesinin, hisselere sınırlı olumsuz etki yaratacağını belirtti. Söz konusu parametrenin petrokimya endüstrisi için karlılık metriği olduğu hatırlatıldı. Bu bağlamda, geçen yıl Petkim’in finansal sonuçlarını olumlu etkilediğine dikkat çekildi.

Kurum analistleri bu hafta gerileyen etilen-nafta spread’ine ilişkin “Bununla birlikte kalıcı bir azalış trendinin olmaması ve yıllık bazda yüksek seviyelerin korunması dolayısıyla hisse için temel olarak olumlu görüşümüzü koruyoruz.” ifadesine yer verildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum