Yatırım yapmaya başla!

OECD: İkiz Tehdit Karşısındaki İngiltere’nin Görünümü Son Derece Belirsiz

Salgının ikinci dalgasına ve yaklaşan Brexit tarihine atıfta bulunan OECD, İngiltere için görünümün son derece belirsiz olduğunu söyledi. Detaylar aşağıda;
OECD: İkiz Tehdit Karşısındaki İngiltere’nin Görünümü Son Derece Belirsiz

Pandemiden en kötü etkilenen ülkeler arasında yer alan İngiltere, Covid krizinin yanında Brexit meselesi ve artan vakalarla mücadele ediyor. Gelen raporlar İngiltere’nin önünde ekonomik toparlanma için uzun bir yol olduğunu gösterirken OECD de son raporunda benzer şekilde pek iç açmayan tahminlerde bulundu.

İkinci dalgaya ve yaklaşan Brexit tarihine atıfta bulunan OECD, Birleşik krallık için görünümün son derece belirsiz olduğunu söyledi. Ülkede uygulanacak bir devre kesici kilitlemesinin İngiltere’nin kırılgan toparlanmasını etkileyebileceğini ancak sağlık ve ekonomi arasında hiçbir şekilde değiş tokuş olamayacağını bildirdi.

OECD’nin İngiltere için son ekonomik anketini sunan ülke araştırmaları direktörü Alvaro Pereira, “Kısıtlamaların ekonomi üzerinde etkisi olacak ancak virüsün yayılmasını durdurmak için kritik” dedi.

OECD’nin raporu, daha sert kısıtlamalar getirmesi için Boris Johnson’ın üzerinde artan baskılar ortasında geldi ki bilim insanları bir devre kesicinin yıl sonuna kadar binlerce hayat kurtarabileceğini öne sürmüştü.
OECD İngiltere Görünüm
Kaynak: OECD

OECD de İngiltere ekonomisinin yeni koronavirüs kısıtlamalarının yanı sıra anlaşmasız bir Brexit’in ikiz tehdidiyle karşı karşıya olduğu için kritik bir kavşakta olduğunu belirtti. OECD Baş Ekonomisti Laurence Boone şöyle konuştu:

“Covid-19 ve AB tek pazarından çıkış kombinasyonu, İngiltere’nin görünümünü son derece belirsiz hale getiriyor. Pandemiyi ele almak için alınan önlemler ve gelecekteki ticari ilişkilerle ilgili alınan kararlar, önümüzdeki yıllarda İngiltere’nin ekonomik gidişatı üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olacak.”

OECD, kilitlemeden bu yana geri dönüşün bazı sektörlerde güçlü bir iyileşme gördüğünü ancak artan işsizlik ve iflasların ekonomide yaralar bırakmasıyla genel talebin baskı altında kalacağını söyledi.

OECD, hükümet ve para politikalarının iyileşmeyi desteklemeye devam etmesi gerektiğini söylerken Pereira İngiltere’de negatif faiz oranlarının henüz gerekli olmadığını ekledi. “Şahsen ben bu aşamada negatife gitme konusunda önemli bir ihtiyaç görmüyorum” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum