Yatırım yapmaya başla!

Eski ABD Ticaret Temsilcisi: Trump Epeydir Devam Eden Ticari Konuları Ele Alıyor!

Obama döneminde görev yapan eski ABD Ticaret Temsilcisi Michael Froman, Trump’ın epeydir devam eden ticaret konularını ele aldığını söyleyerek Prof. Dani Rodrik’in yorumu destekledi…
Eski ABD Ticaret Temsilcisi: Trump Epeydir Devam Eden Ticari Konuları Ele Alıyor!

Obama döneminde görev yapan Eski ABD Ticaret Temsilcisi Michael Froman, Trump’ın ekibine bazı tavsiyelerde bulunarak ABD Başkanı’nın epeydir devam eden ticaret konularını ele aldığını dile getirdi. Söz konusu açıklamalarıyla, Harvard Profesörü Dani Rodrik’in ticaret savaşında Trump’ı fazla abartmamalıyız yorumunu destekleyen Michael Froman ayrıca, Trump’ın geçen yıl geri çekilme kararı aldığı Trans-Pasifik Ortaklığı’na geri dönebileceğini belirtti.

Obama döneminde ABD Ticaret Temsilcisi olarak görev yapan Michael Froman, Trump’ın odaklandığı ticaret konularının çoğunun uzun süredir devam eden endişeler olduğunu vurguladı.

Eski ABD Ticaret Temsilcisi Michael Froman Trump Yorumu Şu anda Mastercard’ın Başkan Yardımcısı ve Stratejik Büyüme Başkanı olan Froman, Cumartesi günü Singapur Zirvesi’nde verdiği demeçte mevcut yönetimin uzun vadeli ticaret sorunları ile uğraşmaya çalıştığını aktardı. “Farklı yönetimler farklı yaklaşımlara sahiptiler, ben de farklı bir yaklaşıma sahip başka bir yönetimin parçasıydım ama sübvansiyonlar, fikri mülkiyet hırsızlığı, zoraki teknoloji transferleri gibi konular pek çok yönetimin ele aldığı konulardı” dedi.

Trump’ın taktikleriyle ilgili diplomatik bir yorumda bulunan Froman, onun ticarete karşı yaklaşımının kesinlikle farklı olduğunu söyledi.

Eski ABD Ticaret Temsilcisi Michael Froman Trump'ın Ticarette Yaklaşımı Farklı Ve; “bu başkanlığa adaylığını koymadan önce de uzun süredir devam ettirdiği bir bakış açısıydı” ifadelerini kullanarak dünyanın geri kalanının da buna dikkat ettiğini düşündüğünü belirtti. Eski ABD Ticaret Temsilcisi küresel ticaret politikasını şekillendirme sürecine katkıda bulunacaklara nasıl bir tavsiyede bulunacağı yönündeki sorulara ise uluslararası işbirliği ve müzakere kavramlarını öne sürerek yanıt verdi.

Bence Çin ile kıyaslandığımızda en etkili olduğumuz zaman; gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerle geniş tabanlı bir koalisyonun parçası olduğumuz zamandır, ifadeleriyle de dikkat çekti.

Eski ABD Ticaret Temsilcisi Michael Froman Trans-Pasifik Ortaklığı YorumuFroman ayrıca, hükümetin Avrupa Birliği ve Japonya ile çalışması gerektiğini aktararak diğer gelişmekte olan ekonomileri de olaya dahil etmenin yardımcı olabileceğini bildirdi. Bunun yanında ABD’nin Çin’le anlamlı bir görüşme içerisine girmesi gerektiğini söyledi.

Michael Froman kendi yönetiminin Çin’e karşı ödül ve ceza yaklaşımı kapsamında pek çok Dünya Ticaret Örgütü davası getirdiğinin de üzerini çizdi. Şu anda geçersiz olan ve kendisinin şekillenmesine yardımcı olduğu Trans-Pasifik Ortaklığı konusunda da konuşan Froman; “bence diğer 11 ülkenin Trans-Pasifik Ortaklığı’nı devam ettirmesi iyi ki buna katılmak isteyen başka ülkeler de var” dedi.

Ayriyeten Froman, yönetimin Meksika ve Kanada ile NAFTA konusunda yeniden müzakereyle ilgili ele aldığı konuların, onların zamanında Trans-Pasifik Ortaklığı’nda ele alınan konular olduğunu kaydetti. Ve konuşmasını; “yani ABD yönetimleri Trans-Pasifik Ortaklığı’na dönse de dönmese de, orada izlediğimiz birçok kuralın küresel ticaret sisteminde bir şekilde yolunu bulacağını düşünüyorum” sözleriyle bitirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum