Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Merkezi Borsalardaki Ethereum Arzı 3 Yılın En Düşüğüne Geriledi

Merkezi borsalardaki Ethereum arzı %9,4 seviyesine geriledi.
Merkezi Borsalardaki Ethereum Arzı 3 Yılın En Düşüğüne Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’den sonraki en değerli kripto para olan Ethereum, arzının önemli bir bölümünü merkeziyetsiz borsalarda tutuyor. OKLink verilerine göre, dolaşımdaki 117 milyon Ethereum’dan sadece 11 milyonu merkezi borsalarda (CEX) yer alıyor.

Bu oran merkezi borsalarda tutulan Ethereum arzının son 3 yılın en düşük seviyesine gerilediğini gösteriyor. Şubat 2018’de bu oran 9 milyon 97 milyon Ethereum olarak kaydedilmişti.

ETH günlük grafik
Kaynak: piyasa.paratic.com

OKLink’in kıdemli araştırmacısı Eddie Wang çıkış için ana faktörün merkezi olmayan finans (DeFi) olduğunu düşünüyor. Wang merkezi borsalardan ETH çıkışını açıklamak için Ether Zengin Listesinde en üst adres olan Wrapped Ether’in (WETH) yanı sıra popüler DeFi protokollerinin mevduat ve likidite havuzlarına dikkat çekti.

Wrapping Ethereum, dijital varlığın değiştirilmesini ve aktarılmasını kolaylaştıran ERC-20 jetonlarına dönüştürme işlemi olarak biliniyor. Son verilere göre WETH, dolaşımdaki toplam ETH’nin %5.7’sine karşılık geliyor.

Ethereum 2.0’ın ise borsa dışındaki kripto varlık miktarını açıklayan başka bir faktör olabileceğini söyleniyor. Dune Analytics’e göre 6,5 milyondan fazla Ethereum, 2.0 mevduat sözleşmesi adreslemesinde kilitlenmiş durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu