Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Litecoin, Grayscale’ın Yüksek Hacimli Alımlarına Rağmen Tepkisiz Kaldı

Grayscale geçtiğimiz ay boyunca Litecoin varlıklarına 174 bin token ekledi. Ancak bu yatırımlar LTC’nin ralli yapmasına yetmedi.
Litecoin, Grayscale’ın Yüksek Hacimli Alımlarına Rağmen Tepkisiz Kaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Grayscale, geçtiğimiz ay Litecoin varlıklarına 174.000 token ekledi. Bu artış şirketin altcoin toplam varlıklarını 1,44 milyona kadar çıkardı. Geçtiğimiz ay çıkarılan tüm Litecoin’in %80’ini temsil eden bu satın almanın ardından, Grayscale’in altcoin varlıklarının toplam değeri şu anda 248 milyon doları geçmiş görünüyor.

Şirket tarafından gerçekleştirilen büyük alımın ardından, LTC’nin fiyat hareketinin değişen arz dinamikleriyle ilgisi olmadığı görülüyor. Messari verileri altcoin’in 12-22 Şubat arasında yalnızca 200 dolar seviyesinin üzerine çıktığını gösteriyor. O zamandan bu yana fiyat 200 doların altındaki seviyelere geri döndü.

Grayscale Alımları Altcoin Yükselişine Yetmedi

Grayscale Alımları Altcoin Yükselişine Yetmedi

Bazı çevreler Grayscale’in devasa satın almasının ardından LTC’nin neden yükselişe geçmediğini sorguluyor. Litecoin ekibi sosyal medyadan kendisine sorulan sorulara yanıtsız kalmadı. Ekip büyük siparişlerin piyasayı hemen etkilememek için genellikle bir OTC masası aracılığıyla satın alındığını ve bu nedenle tedarik şokunun gecikebileceğini belirtti.

Kullanıcılar bu açıklama karşısında ikna olmadı ancak bazı destekçiler yakında bir fiyat artışının olacağına inanıyor. Litecoin ekibinin paylaştığı verilere göre aynı dönemde Grayscale, dijital varlıklarına 243.000’in üzerinde ETH ekledi. Veriler 1 Mart 2020 itibariyle Grayscale’in yaklaşık 4,86 ​​milyar dolar değerinde toplam 3,17 milyon ETH tokenine sahip olduğunu gösteriyor.

Litecoin haftalık grafik
Kaynak: piyasa.paratic.com

Buna karşılık, Grayscale’in en büyük holdinglerine yalnızca 7.169 BTC eklendi. Böylece yatırım şirketi toplam kripto varlığını 655.640 Bitcoin’e çıkardı. LTC günlük grafik itibariyle 188 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta bugün 205 dolara kadar yükselen Litecoin, dalgalı bir seyir izledi. Haftanın en düşük seviyesi 152 dolar olarak kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu