Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Litecoin Altcoin’lerdeki Artışın Etkisiyle Son 3 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

BTC’nin ve diğer Altcoin’lerdeki yükseliş Litecoin’i son 3 yılın en yüksek seviyesine taşıdı.
Litecoin Altcoin’lerdeki Artışın Etkisiyle Son 3 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasında son günlerde yaşanan dalgalı seyir, her geçen gün farklı bir coin’de etkisini gösteriyor. Gelen son veriler Litecoin’de son üç yılın en yüksek seviyesine ulaşıldığını gösteriyor. Litecoin ile beraber Cardano ve Chainlink gibi alternatif kripto para birimleri de Bitcoin’den aldığı destekle yüksek seviyelerde seyretti. İzlenen verilere göre Litecoin, bugün, Mart 2018’den bu yana en yüksek seviyesi olan 195 dolardan işlem gördü.

Yükseliş eğrisini sürdüren kripto para birimi 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yüzde 8,3 artış yaşadı. Litecoin’in işlem hacmi, yalnızca bu hafta içerisinde görülen yüzde 25’lik fiyat artışının etkisiyle de yükseldi. Etkin adres sayısı 5 Haziran 2020 tarihinden bu yana en yüksek olan 231.973’e yükseldi. Bu arada yeni adres sayısı da 22 ayın en yüksek seviyesi olan 101.862 olarak kaydedildi.

Litecoin Diğer Altcoin’lerin Desteğini Aldı

Litecoin Diğer Altcoin’lerin Desteğini Aldı

Adres sayısındaki artış, bir kripto para birimi üzerindeki yatırımcı akışını temsil etmek için kabul görüyor. Ancak uzmanlar tek bir kullanıcının birden fazla adrese sahip olabileceğine dikkat çekiyor. Yani bunun tam anlamıyla doğrulanmış bir gösterge olmadığı konusunda uyarı yapılıyor.

Cardano da en son Ocak 2018’de görülen seviyeye ulaştı ve yüzde % 28 artışla 0.87 doların üzerine çıktı. SmartContract tarafından geliştirilen Chainlink ise yılın ilk gününden bugüne kadarki kazancını yüzde 150 oranında artırdı ve 28.50 doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı.

Chainlink, kripto para birimi akıllı sözleşmeleri ve zincir dışı veri akışları arasında bir köprü görevi görür ve merkezi olmayan finans (DeFI) protokolleri tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

Piyasada BTC Rüzgarı Esti

Piyasada BTC Rüzgarı Esti

En değerli kripto para birimi Bitcoin ise 45.600 dolar ile 47.400 dolar aralığında işlem görüyor. Fiyat hareketinin genellikle kayda değer bir yükselişten sonra görülen tipik bir boğa piyasası davranışı olduğu belirtiliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Tesla, 1.5 milyar dolar BTC alarak, kripto para biriminde büyük bir ivmelenmeye sebep oldu.

Kripto para piyasasının toplamda 1373 milyar dolarlık devasa bir pazara dönüştüğü belirtiliyor. Son 24 saat içerisinde kripto paralardaki toplam işlem hacminin 413 milyar dolar olduğu görülüyor. Uzmanlar orta ve uzun vadede kripto paraların yatırımcılarına kazandırmaya devam edeceğini ifade ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%