Yatırım yapmaya başla!

Kripto Paralarda Geçen Yaza Benzer Yeni Bir Yükseliş Görülebilir

Kripto para borsalarının işlem hacimlerinde görülen büyük artışlar, coinlerin yeni bir yükseliş trendine işaret ettiğini düşündürdü. İşte detaylar;
Kripto Paralarda Geçen Yaza Benzer Yeni Bir Yükseliş Görülebilir

Kripto paralarda sonun geldiğini düşünenler bir süredir sessizliğini koruyor. Buna ek olarak yeni bir yükseliş dalgasının yakalandığı düşünülmeye başlandı. Özellikle geçen yılın yaz dönemi ile karşılaştırıldığı zaman, benzer hareketler yaşandığı görülüyor. Piyasada genel itibariyle olumlu bir havanın hakim olması da kripto paraların yükselişini destekliyor. Güney Kore’nin ise kripto para borsalarını resmi olarak tanıması iyimserliği artıyor.

Kripto para borsalarının işlem hacimlerinde görülen yükseliş, 2017 yazının hatırlanmasına neden oldu.

Kripto Para Borsalarının Hacimleri Arttı

Haziran ayının son haftası ile Temmuz ayının ilk haftasında yapılan karşılaştırmalar, borsaların işlem hacimlerinin arttığına işaret ediyor. Binance’nin yüzde 130, Huobi’nin yüzde 104 ve Bithumb’un yüzde 239 oranında işlem hacminin arttığı görüldü. Dolayısıyla 2017 yılının yaz aylarında başlayan yükselişin tekrarı olup olmadığı düşünülmeye başlandı.

Bitcoin Haziran ayının son ayında oldukça dalgalı bir seyir izledikten sonra Temmuz ayında yönünü yukarı çevirdi.

Bitcoin Temmuz Başından Beri Yükseliyor

Yüzde 1,08 oranında yükselişle 6648,32 dolardan işlem gören bitcoinin piyasa değeri, 114 milyar dolar sınırında seyrediyor. Güne 6602,03 dolardan başlayan bitcoin, en düşük 6565,99 doları kaydettikten sonra yükselişe geçti. Manipülasyon söylentilerinin devam etmesi bile yükselişini engellememişti. Yükselişini Temmuz ayının başından beri sürdüren bitcoinde kademeli bir düşüş bekleniyordu. Şimdilik bu eğilime ara vermişe benziyor.

Bitcoin Fiyatındaki Değişimleri Anlık Takip Edin!

Ethereum da Temmuz ayının başından beri yükseliyor ve bugün 472,96 dolardan işlem görüyor.

Ethereum 472 Doların Üzerinde

Ethereum yüzde 1’den fazla artı yönde hareket ederek, 450 dolar seviyelerini geride bıraktı. Bugüne yüzde 1,04 oranında artıda başlayan ethereum, 469,93 dolardan güne başladı. Ardından 473,67 doları gören kripto paranın piyasa değeri, 47,5 milyar dolarda seyrediyor.

Ripple ise yüzde 1,57 oranında artı yönde hareket ederek, 0,4757 dolardan işlem görmeye başladı.

Ripple Yüzde 1,57 Yükseldi

Ripple piyasa değeri, 18 milyar 680 milyon 364 bin 472 dolara yükselirken ilk 3’teki yerini koruyor. XRP, diğer kripto paralardan daha bağımsız bir hareket izliyor ve düşüş trendi daha belirgin şekilde görülüyor. Bugüne 0,4764 dolardan başlayan kripto para, düşüşü sürdürdü ve en düşük 0,4712 dolardan alıcı buldu. Kaydedilen en yüksek seviye ise 0,4774 dolar oldu.

XRP Fiyatındaki Değişimleri Anlık Takip Edin!

İlk 10 sıralamasında en çok yükselen coin ise yüzde 2,5 oranı ise stellar oldu.

Stellar Yüzde 2,5 Yükseldi

Piyasa büyüklüğünü 3,8 milyar doların üzerine taşıyan stellar, 0,2061 dolardan işlem görüyor. Güne 0,2062 dolardan başlayan stellar, aşırı dalgalı bir seyir izledi ve en yüksek 0,2085 doları kaydetti. Fiyat hareketleri haftalık bazda incelendiği zaman, dalgalı bir yükseliş eğilimi gösterdiği görülüyor.

İkinci en çok yükselen coin ise yüzde 2,44 ile EOS oldu ve 8,6744 dolardan işlem görmeye başladı.

EOS Yüzde 2,44 Yükseldi

EOS, bir süredir diğer coinlere göre daha iyimser bir havaya sahipti. Buna bağlı olarak litecoini yerinden ederek, piyasa büyüklüğüne göre yapılan sıralamada beşinci sıraya yükselmişti. Şimdiki piyasa büyüklüğü ise 7 milyar 773 milyon 639 bin 808 dolar. Yükselişin devam etmesi ile bir süre daha beşinciliği koruyacağa benziyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum