Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para ve Araba Tutkunlarına Sanal Gerçeklik Oyunu: CryptoCarz

Blockchain Studios ve AmaZix işbirliğinden doğan CryptoCarz, hem kripto hem de araba tutkunlarını heyecanlandırdı. İşte oyun hakkında detaylar;
Kripto Para ve Araba Tutkunlarına Sanal Gerçeklik Oyunu: CryptoCarz

Hong Kong merkezli blok zinciri stüdyosu Blockchain Studios, kripto para meraklıları, geliştiriciler ve daha fazlası için muhteşem bir oyun yayınladı. Blok zinciri teknolojisiyle desteklenen ve sanal gerçeklik yarış deneyimi sunan CryptoCarz için AmaZix ile birlikte çalışıldı. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre; oyuncular seçtikleri arabalara, istedikleri özellikleri ekleyebilmek için doğrudan ethereum cüzdanlarını bağlayabilecekler.

Ethereum cüzdanları ile entegre çalışacak oyunda, oyuncular satın aldıkları ve kazandıkları tüm öğelerin tam hakkına sahip olacaklar.

Oyuncular Geliştirme Satın Alacak

Aynı zamanda CryptoCarz, oyunculara geniş bir kripto temalı spor otomobil çeşitliliği de sunacak. Her yarışçının kişisel zevklerine göre özelleştirmeler ve değişiklikler yapılabilecek. Böylece benzersiz bir araba oluşturularak yarışın keyfi çıkartılabilecek.

Oyunun çoğu uygulamadan farklı bir proje olduğu ve çözülmez bir belirteç olan ERC-721 NFT protokolü üzerine kurulduğu biliniyor.

ERC721 NFT Protokolü ile Geliştirildi

Ekip, blockchain ile sisteme daha fazla özellik eklemeyi de tercih etmiş ve tüm arabaların benzersiz olmasını sağlamak için akıllı sözleşmeleri kullanmış. Oyuncuların tamamen benzersiz yapılar üretebilmesi, en son modları, kitleri ve yükseltmeleri yükleyebilmesi için bir garaj erişimi de olacak. Ayrıca sunulan her bir otomobil, kopyasının üretilememesi için akıllı sözleşmelerle uygulanan sınırlı serilerden oluşacak.

AmaZix ekibi, bu ortaklığın lansmanını kutlamak için özel bir sınırlı baskı olan AmaZix yarışçısı yaratmayı da ihmal etmedi.

AmaZix Özel Yarış Serisi

Ekip, yakında özel bir davetiye ile yalnızca AmaZix yarış rekabeti yaratılacağını da açıkladı. Ethereum platformu ile oyun arasındaki işbirliği ise sektörde giderek artan bir trendin işareti olarak yorumlandı. 2017 yılında da benzer işler görmüştük ve CryptoKitties bunlardan bir tanesiydi. CryptoCarz’ın da bu yolda ilerlemek istediği açık ve net bir şekilde görülüyor.

Bir ethereum platformu ortaklığı olan CryptoKitties oyununda görülen hataların ise CryptoCarz’da olmayacağı gibi hedefler de bulunuyor.

CryptoCarz Hedefleri Büyük

Daha önce yapılan işbirliklerinden ağın ölçeklenebilirlik eksikliklerinin ortaya çıktığı ve diğer oyunlara ilham verdiği söyleniyor. CryptoCarz tam olarak kullanıma girdiğinde ise teknik açıdan görülebilecek hatalara hazırlıklı olunduğunun sinyalleri de veriliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum