Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Piyasa Değeri Ethereum’un Desteğiyle 2.5 Trilyon Dolara Çıktı

Piyasa değeri ilk kez 2.5 trilyon doların üzerine çıktı.
Kripto Para Piyasa Değeri Ethereum’un Desteğiyle 2.5 Trilyon Dolara Çıktı

Son günlerde Ethereum’un tarihinin en iyi günlerini geçirmesi, kripto para piyasasını olumlu yönde etkiliyor. ETH’nin 4 bin doları geçmesi ile tarihinin en yüksek zirvesini görmesi sonrası, piyasa hacminde de büyük artış yaşandı. Son verilere göre tüm piyasanın değeri 2.5 trilyon dolara çıktı. Bu seviye tarihin en yüksek zirvesi olarak kaydedildi.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum şu anda yaklaşık 480 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Son fiyat rallisi, perakende ve kurumsal yatırımcıların talebindeki büyük artıştan kaynaklanıyor.

Kripto para piyasası 2.5 trilyon doları geçti
Kaynak: CoinMarketCap

Piyasa bu yılın başından itibaren %200’den fazla artış gösterdi. Yıl içerisinde Bitcoin ve Ethereum’da %100’den fazla artış yaşandı. Diğer yandan Dogecoin ve Ripple’daki artışların da kripto para piyasasındaki yükselişte önemli rol oynadığı söylenebilir.

Ethereum son fiyat artışı ile beraber piyasa hakimiyetini %19’a kadar çıkardı. BTC’nin piyasa hakimiyeti ise %60’lardan %44’lere kadar düşmüş durumda. Buna rağmen Bitcoin, 1.1 trilyon doların üzerindeki hacmi ile piyasanın en değerli kripto para birimi konumunda.

Ethereum’a olan kurumsal ilgi, son fiyat artışına öncülük ediyor. Kripto analitiği ve araştırma platformu Bloqport tarafından yayınlanan en son verilere göre Purpose Ethereum ETF, son 20 günde 31.000’den fazla ETH ekledi. Grayscale, yönetilen 3 milyondan fazla Ethereum’a sahip ve toplam değeri 12 milyar doların üzerinde bulunuyor.

Glassnode tarafından yayınlanan en son verilere göre, kripto para borsaları, toplam ETH arzının yaklaşık %12’sini elinde tutuyor. ETH 2.0’ın mevduat sözleşmesi şu anda 18 milyar doların üzerinde 4,4 milyon stake edilmiş Ethereum’a sahip durumda.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum