Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Büyük Kripto Para Borsaları Arasında 100 Milyon XRP Taşındı

Blockchain verileri son dönemde XRP transferlerindeki artışa dikkat çekiyor.
Büyük Kripto Para Borsaları Arasında 100 Milyon XRP Taşındı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple son günlerde dava sürecinde yaşanan olumlu gelişmelerin de etkisiyle yükselişine hız verdi. Kripto para geçtiğimiz gün 1.96 dolarlık yeni bir zirve gördü ve bu seviyeden geri çekilme yaşadı. XRP an itibariyle 1.72 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto paranın yükseldiği dönemde borsalar arası transfer işlemleri de hız kazandı. Ripple fintech decacorn, büyük kripto para borsaları ile beraber 100 milyon XRP coin transferi gerçekleştirdi.

XRP borsa transferleri
Kaynak: piyasa.paratic.com

Bu işlemler arasında Ripple tarafından gerçekleştirildi. Huobi borsasına 3,4 milyon XRP transfer edilirken, BitGo ve Bitstamp platformları arasında yaklaşık 15 milyon XRP takas edildi. Ayrıca BitGo tarafından Upbit borsasına da 10 milyon XRP gönderildiği görülüyor.

Önümüzdeki yıl halka açılmayı planlayan ABD merkezli Kraken borsası ve yeni halka arz edilen Coinbase’den Binance’a 11 miylon XRP transferi gerçekleştirildi. Bu arada Ripple cephesinde olumlu bir diğer gelişme ise Gary Gansler’im yeni SEC başkanı olması.

Gensler kripto paralara olan yakınlığı ile bilinen bir isim ve bu durum SEC ile Ripple arasındaki davanın seyrini değiştirebilir. XRP topluluğu geçtiğimiz günlerde Gensler’in davayı geri çekmesi için bir dilekçe vermişti. Gensler’in yapılacaklar listesindeki en önemli öncelikler arasında kripto para birimleri, kripto borsaları, düzenlemeler ve Bitcoin ETF onaylanması yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%