Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kremlin: ABD Rusya’ya Ekonomik Savaş İlan Etti

Kremlin Sözcüsü Peskov, ABD'nin Rusya'ya ekonomik savaş ilan ettiğini söyleyerek atılacak adımlara ilişkin konuştu. Detaylar haberde;
Kremlin: ABD Rusya’ya Ekonomik Savaş İlan Etti
Yorum

ABD Başkanı Joe Biden, dün akşam yaptığı açıklamada Rusya’dan petrol ve gaz ithalatının yasaklandığını duyurdu. Rusya lideri Putin’i hiçbir şekilde desteklemeyeceklerini ve onun savaş makinesi olmaması için her şeyi yapacaklarını söyledi.

Moskova’dan yanıt gecikmedi. Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, ABD’nin Rusya’ya ekonomik savaş ilan ettiğini söyleyerek Rusya’nın bundan sonraki adımlarına ilişkin konuştu.

Peskov: Rusya Güvenilir Bir Enerji Tedarikçisi ve Öyle Kalacak

Peskov; “ABD kesinlikle Rusya’ya ekonomik savaş ilan etti ve bu savaşı sürdürüyor” dedi.

Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre Kremlin Sözcüsü, Moskova’nın Biden’ın Rusya’dan petrol ve diğer enerji ithalatını yasaklamasından sonra ne yapacağını ciddi olarak düşüneceğini söyledi.

Peskov, Rusya’nın güvenilir bir enerji tedarikçisi olduğunu ve olacağını belirterek enerji akışının devam ettiğine dikkat çekti.

Rus devlet haber ajansı TASS’a göre ise ABD’nin tüm dünyayı Rusya’ya karşı yaptırımlara dahil etmeye çalıştığı düşünüldüğünde Moskova’nın bu savaşı kaybetmeme şansına yanıt olarak Peskov; “çıkarlarımıza en uygun olanı yapmak gerekir” dedi. Olası misilleme yaptırımları hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamayı reddetti.

Öte yandan Peskov’un açıklamalarına paralel olarak Rusya bugün Batı’yı, yaptırımlara karşı hızlı ve en hassas bölgelerinde hissedilecek geniş bir yanıt üzerinde çalıştığı konusunda uyardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu