Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karsan Hisseleri 13,3 Milyon TL’lik 9 Aylık Dönem Zararıyla %2 Ekside

Karsan Otomotiv üçüncü çeyrekte kar bildirse de yılın dokuz aylık döneminde zarar açıkladı. Hisseler olumsuz verilerle satıcılı bir gün geçiriyor.
Karsan Hisseleri 13,3 Milyon TL’lik 9 Aylık Dönem Zararıyla %2 Ekside
Son Güncelleme: 
Yorum

Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. geçen haftanın son işlem gününde finansal raporunu açıkladı. Şirket Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını içeren üçüncü çeyreklik dönemde 34,7 milyon lira net kar sağladı. 2020’nin aynı döneminde 10,3 milyon TL net kar bildirmişti.

Geçen yıl 449,8 milyon lira olan satış gelirleri 509,6 milyon liraya çıktı. Yıllık değişim oranı %13,3 artışı temsil etti. Finans sektörü faaliyetlerinden 0,9 milyon TL brüt kar sağlayan şirketin toplam brüt karında %28,9 oranında düşüş oldu.

Operasyonel giderlerinde %9,4 oranında artış olan Karsan, kur farkı nedeniyle diğer faaliyet gelirlerini 134,5 milyon TL olarak bildirdi. Ocak ve Eylül ayları arasını kapsayan 9 aylık dönemde ise 13,3 milyon TL net zarar bildirdi. Geçen yılın aynı döneminde 6,3 milyon TL net kar sağlamıştı.

Şirketin KARSN kodlu hisseleri saat 12.13 itibarıyla %2,14 ekside işlem görüyor.
Karsan Hisseleri %2,14 Ekside İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler haftaya yatay bir başlangıç yaptı. 3,73 liradan kapandıktan sonra 3,74 seviyesinden açılış yaptı. Seansın ilk bir saatinde yatay hareket etti. Saat 11.05’te 3,77 lira ile ilk yarının en yüksek fiyatını gördü.

Bu noktadan sonra yönünü aşağı çevirerek kademeli bir düşüş sergiledi. 3,64 liraya kadar inen hisseler, saat 12.30 sularında da günün en düşüğünden işlem görüyor.

Yıllık bazda yatırımcısına %22 oranında kazanç sunan Karsan hisseleri aylık dönemde %3’e yakın prim yaptı. Ziraat Yatırım üçüncü çeyrek finansal sonuçlarının hisseler üzerine nötr etki yaratacağını belirtmişti. Ancak öğleden önceki işlemlerde satışların yoğun olduğuna tanıklık ediyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu