Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Satış Bakısındaki Kanada Hisseleri 1 Haftanın Düşüğüne Geriledi

Kanadalı hisselerinde satış baskısı sürerken gösterge endeks 1 haftanın düşüğüne geriledi.
Satış Bakısındaki Kanada Hisseleri 1 Haftanın Düşüğüne Geriledi

Kanada’nın gösterge borsa endeksi S&P/TSX Kompozit Endeksi, küresel satış dalgasıyla uyumlu olarak bugüne sert düşüşle başladı.

Hindistan’daki krizin toparlanmaya yönelik tehdidi ve OPEC’in aylık raporu üzerine petrol fiyatlarında yaşanan düşüş de gerilemeye olumsuz katkıda bulundu.

Bugün, ardışık ikinci seansında kayba yönelen S&P/TSX Kompozit Endeksi, 19,361.88 puanda kapandıktan sonra 19,185.50 puanla açılış yaptı. TSİ 17.10’a kadar 19,100.31-19,228.25 aralığında gezinirken aynı dakikalarda yüzde 0,66 ekside işlem gördü.

Bugünkü performans 10 Mayıs’ta kaydedilen 19,543.88 puanlık rekorun oldukça altında kaldı.
Kanada Göstergesi 11 Mayıs Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Aynı zamanda 4 Mayıs’ın düşük seviyesinin ardından en zayıfı, dolayısıyla 1 haftanın düşüğünü gördü. Gösterge endeks son kayıplar ışığında 5 günde yüzde 0,21 ile küçük bir miktar artıdayken 1 ayda yüzde 0,13 artıda performans sergiledi.

Bununla birlikte yıl başından bu yana yüzde 10,30 oranında değerlendi.

Endeksin en kötü düşüşünü kaydedenlere bakıldığında TSİ 17.20 sıralarında West Fraser Timber ile moda markası Aritzia’nın ilk iki sırada yer aldığı görüldü.

En iyi performans ise yüzde 5’e yakın yükselen sera yetiştiricisi Village Farms International Inc tarafından kaydedildi. Altın madeni ve işletmecisi Centerra Gold da yüzde 4’e yakın yükselişle sera yetiştiricisini izledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum