Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kanada Göstergesi Açılış Rekorunun Ardından Yönünü Aşağı Çevirdi

Kanada'nın ana borsa endeksi S&P/TSX, açılışta tüm zamanların yeni rekorunu kırdıktan sonra kazançlarını geri vermeye başladı.
Kanada Göstergesi Açılış Rekorunun Ardından Yönünü Aşağı Çevirdi

Kanada göstergesi S&P/TSX Bileşik Endeksi, rallisini üçüncü gününe uzatmaya yönelerek artıda başlangıç yaptı. Haftanın son işlem gününde 19,380.68’le açılan gösterge endeks, böylelikle dünkü rekorun ardından açılışta yeniden rekor kırdı. Ancak sonrasında kazançlarının bir kısmını vererek gerilemeye başladı.

Duyarlılık, dünyanın en büyük iki ekonomisi ABD ve Çin’den gelen güçlü verilerle desteklendi. Altın fiyatlarındaki yükseliş de iyimserliği artırdı.

Çin ilk çeyrekte rekor ekonomik büyüme açıklarken ABD piyasaları dünün ardından bugün süren bir dizi veriyle rekor yükseklere ulaştı.

Dow Jones ve S&P 500 gösterge endeksleri, haftanın son işlem gününde yeni zirvelere dokundu.
Kanada Göstergesi Açılış Rekor Kırdı
Kaynak: MarketWatch

Kanada borsa endeksi TSİ 17.15’te yüzde 0,08 ekside hareket ederken görüldü.

Endeksin bir yıllık getirisi yüzde 34’e 3 aylık getirisi yüzde 8’e ulaştı. 5 günde ise yüzde 0,52 artış kaydedebildi.

Açılışta kaydedilen rekorun ardından başlayan düşüş trendinde en zayıf 19,301 seviyesine geriledi. Ülkenin veri cephesine bakıldığında Kanada’nın bugün beklenti üzeri veriler açıkladığı görüldü.

Yabancı yatırımcılar, 2021 Şubat ayında net 8,5 milyar Kanada doları değerinde menkul kıymet satın aldı. Bu, Kanadalı hisse senetleri alımlarıyla yönlendirildi. Öyle ki Kanada hisseleri için yabancı alımları 9.5 milyar Kanada dolarına ulaştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum