Yatırım yapmaya başla!

Jaguar Land Rover, Altcoin IOTA ile Bir Ortaklık İşine Giriyor

Jaguar Land Rover, otomobillerinin sürücüleri veri paylaşımında bulunsun diye altcoin olan IOTA ile bir işbirliği yapmaya başlıyor.
Jaguar Land Rover, Altcoin IOTA ile Bir Ortaklık İşine Giriyor

Otomobil Devi Jaguar Land Rover (JLR), gelecekteki otomobillerinin sürücülerinin veri paylaşımı yapması karşılığında altcoin IOTA kazanmalarını sağlayacak bir yazılımı test ediyor. IOTA şu sıralarda 0,27 dolardan işlem görüyor ve bu haberle birlikte yüzde 17 oranında yükseliş kaydetti.

IOTA, insanların ve makinelerin herhangi bir işlem ücreti ödemeden para ve veri aktarmalarına olanak tanıyor.

IOTA Veri Aktarımına Olanak TanıyorIOTA Vakfı bu işlemleri izinsiz işlemler olarak adlandırırken, Jaguar akıllı cüzdanı, sürücülerini araçlarının navigasyon sağlayıcılarına veya yerel makamlara, trafik sıkışıklığı veya çukurlar gibi otomatik olarak bildirmelerini sağlamak gibi eylemler için IOTA ile ödüllendireceğini açıkladı.

JLR, araç sürüş paylaşım programına katılırsa sürücülerin de ödül kazanacaklarını söyledi. Genel amacı ise “sıfır emisyon, sıfır kaza ve sıfır tıkanıklık” olarak belirtti. Teknolojiyi, İrlanda Shannon’daki yeni JLR yazılım mühendisliği üssünde test ettiğini söyledi.

Mühendislik şimdiden bazı Jaguar F-PACE ve Range Rover Velar’da akıllı cüzdan özelliklerine kullanmaya başladı.

F-PACE ve Range Rover Velar'a Özellik GeldiÖzelliğin piyasaya ne zaman sürüleceği henüz belli değilken, “IOTA, tüm bu farklı oyuncularla birlikte çalışabilirliği sağlamak istiyor. Yeni Jaguar madeni parası yok, BMW madeni parası yok, ancak bu makine ekonomisi için evrensel bir belirteç var,” açıklaması yapıldı.

IOTA Vakfı, altcoinin blok zinciri teknolojilerinin verimsizliğini çözdüğünü iddia etti. IOTA dolaştırıcı adı verilen devrim niteliğindeki dağıtılmış bir defter teknolojine dayanıyor. Vakıf, dolaştırıcının IoT ve Web 3.0 için eksik halka olduğunu söylüyor. Vakıf, “Güvenli, ölçeklenebilir ve anlamsız bir işlem çözümleme katmanına güç veren IOTA, makineleri ve insanları inşa ettikleri Makine Ekonomisi olan en önemli yeni izinsiz ekonomilerin gelişmesine katılmaya ikna edecek,” dedi.

IOTA daha önce Bosch ve buna benzer firmalarla ortaklık yapmış, Jaguar’ın yazılım modeli gibi IoT temelli çözümler sunmuştu.

IOTA Daha Önce de Benzer Çözümler SunmuştuJaguar, sürücülerin kullandıkları aracın “araç paylaşma programı”na dahil olması ile çok daha fazla IOTA tokeni kazanabileceklerini vurguladı. Blok zinciri teknolojisinin kullanımına izin veren sürücüler, ödüllendirilecekler ve çift taraflı bir kazan-kazan programına dahil olacaklar.

Daha önce Hyundai ve Kia elektrikli araç ayarlarının paylaşımı ile buna benzer bir uygulamadan bahsetmişti. Hyundai Motor Gruop, yükleme ve paylaşmayı, güvenlik sorunlarına takılmadan blok zinciri teknolojisi ile çözüme kavuşturacaklarını açıklamıştı. Bu iki adım ise blok zinciri teknolojisinin otomotiv sektöründe de kendine bir yer edindiğinin kanıtı oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum