Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiliz Borsası Artan Varyant Endişeleriyle Negatif Bölgede

İngiliz borsa endeksi FTSE 100, Cuma günkü düşüşün ardından yeni haftada negatif seyrediyor.
İngiliz Borsası Artan Varyant Endişeleriyle Negatif Bölgede
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere gösterge endeksi FTSE 100, bir önceki seanstaki düşüşün ardından yeni seansa 7,121.88 puanla başladı. Açılışın ardından negatif seyir sürerken yazım itibarıyla hareket aralığı 7,071.48 – 7,122.12 puan oldu.

TSİ 11.05’te yüzde 0,70 ekside hareket ederken 5 günde yüzde 1,25, bir ayda yüzde 1 değer kaybetti. Duyarlılık yeni Covid-19 varyantlarının toparlanmayı yavaşlattığına dair endişelerle yönlendirildi.

Zaten FTSE 100 endeksinin en sert düşüşleri, küresel toparlanmadan en çok faydalanacak hisseler tarafından kaydedildi.
İngiliz FTSE 100 Endeks Ekside
Kaynak: MarketWatch

Rolls-Royce Holdings yüzde 4’e yakın kayıpla başı çekerken dikey entegre çelik üretim ve madencilik şirketi Evraz yüzde 3’ün üzerinde kaybetti. Bir diğer madencilik devi Anglo American da yüzde 2’nin üzerinde eksiye düştü.

Londra merkezli havayolu şirketi International Airlines Group da yüzde 2’nin üzerinde değer kaybetti. Bu arada artan vakalara rağmen Başbakan Boris Johnson’ın bugün öğleden sonra insanları temkinli olmaya çağırmasına rağmen 19 Temmuz’da neredeyse tüm covid-19 kısıtlamalarını kaldırma planını onaylaması bekleniyor.

Haftanın ilerleyen günlerinde ise İngiltere Merkez Bankası raporu ve tutanakları, Haziran ayına ilişkin enflasyon verileri, perakende satışlar, işsizlik rakamları izlenecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu