Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İhracat Şirketleri Kur Riskini Denizli’de Düzenlenecek Panelde Tartışacak!

"İhracat Yapan Şirketler için Kur Riski Yönetimi" adlı panellerin sonuncusu Denizli'de gerçekleştirilecek.
İhracat Şirketleri Kur Riskini Denizli’de Düzenlenecek Panelde Tartışacak!
Son Güncelleme: 
Yorum

“İhracat Yapan Şirketler İçin Kur Riski Yönetimi” konusu altında gerçekleştirilen panellerin yedincisi Denizli’de yapılacak. Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ve bunlara üye olanların öncülüğünde düzenlenen panellerin sonuncusu olan bu etkinlik, 12 Aralık günü Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu’nda katılımcılarını ağırlayacak.

Panele katılan uzmanlar tarafından şirketleri etkisi altına alan “kur riski” tartışılacak. Türkiye’nin mevcut ekonomik durumu ve para politikasında yapılan değişikliklerin baz alınarak yapılacağı bu tartışmalarda şirketlerin riskleri nasıl yöneteceğine ilişkin ortak çözümler geliştirilecek. Bu kapsamda panele katılanlara bilgi verilecek ve aynı zamanda kazanılmış tecrübelerden söz edilecek.

Etkinliğin moderatör ve panelistliğini Borsa İstanbul A.Ş. Türev Piyasalar ve Ürün Geliştirme Yöneticisi Kerem Aksoy üstlenecek.

Borsa İstanbul Türev PiyasalarAksoy’un yanında panelist olarak yer alacak diğer iki isim ise Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Coşan Yeğenoğlu ve Global Menkul Değerler A.Ş. VİOP Birim Müdürü Engin Küçük olacak.

Panel çok sayıda önemli isme ev sahipliği yapacak. Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yatırım Danışmanlığı Müdürü Üzeyir Doğan, yapacağı sunumda Türkiye ekonomisinin kaydettiği güncel gelişmeleri ele alacak ve bu konuda düşüncelerini aktaracak.

KMPG Türkiye Denetim ve Güvence Hizmetleri Direktörü Muharrem Karataş ise şirketlere kur riskinden korunma konusunda yol gösterici olması amacıyla “Kur Riskinden Korunmanın Mali Tablolarda Gösterimi” konulu bir sunum yapacak ve bu konudaki bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Denizli’de yapılacak söz konusu panelle birlikte ihracatçı şirket olup kur riski etkisi altında kalanların personelleri, yatırımcıları ve diğer ilgili kişiler bilgilendirilerek farkındalık oluşumu sağlanacak.

İhracatçı Şirketler BilgilendirilecekBu panele davetli kişilerin yanı sıra ihracatçılar birliği, sanayi ve ticaret odası, iş insanları derneklerinin üyeleri, banka ve aracı kurum personelleri katılabilecek. TSPB’nin açıklamasında panelden önce birliğe üye olanlar ve ihracat faaliyeti yapan şirketlerin CEO’ları eş zamanlı şekilde B2B görüşmeler gerçekleştirecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu