Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hazine Getirileri FED Tutanaklarının Beklendiği Haftaya Düşüşle Başladı

ABD Hazine getirileri, FED'in Çarşamba günü açıklanan son toplantı tutanakları öncesinde düşerek %1,278'e geriledi.
Hazine Getirileri FED Tutanaklarının Beklendiği Haftaya Düşüşle Başladı

ABD Hazine getirileri, yeni haftaya düşüşle başladı. Yatırımcılar, Amerikan Merkez Bankası’nın (FED) son toplantısına ait tutanakları açıklayacağı Çarşamba gününe odaklanmış durumda. Geçen hafta FED’in izlediği son ABD verilerinden alınan olumlu sinyaller ile varlık alımlarının azaltılması baskısı artmıştı.

Geçen haftanın son işlem gününde ise ABD tüketici güveninin Ağustos ayında 2011’den bu yana en düşük seviyelere gerilediği görüldü. Bu verinin ardından gösterge niteliğindeki 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisinde keskin bir düşüş gözlenmişti.

Bugün ise 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi TSİ 16:15 sularında 0,019 puanlık düşüşle %1,267 seviyesinde geziyor.
10 Yıllık Hazine Tahvili Getirisi %1,267
Kaynak: MarketWatch

Geçen haftaki işlemleri %1,286 seviyesinden sonlarından gösterge tahvil getirisi, yeni haftaya aynı seviyeden başladıktan sonra düşüşe geçti. %1,249 seviyesine kadar gerileyen getiriler, daha sonra toparlanarak %1,265 sınırının üstünde seyretmeye başladı.

Gösterge tahvilin getirisi 5 günlük bazda 5,80 puanlık değer kaybetti. Aylık bazda 7,11 puan yükselen getiriler, yılbaşından bu yana 34,60 puanlık değer kazandı. 1 yıllık periyotta ise 57,35 puanlık yükseliş kaydetmiş durumda.

30 yıllık tahvilin getirisi ise 0,015 puanlık düşüşle %1,915 seviyesinde bulunuyor. Geçen haftaki işlemleri %1,930 seviyesinden kapatan 30 yıllık getiri, bu haftaya hafif artıda başlayıp %1,942 seviyesini gördü. Ardından gerilemeye başlayan getiriler, %1,903 seviyesine kadar geriledi. Buradan hafif toparlanan getiriler, %1,91 seviyelerinde gezmeye başladı.

Tutanaklardan, FED’in varlık alımlarını ne zaman azaltmaya başlayacağına dair ipuçları aranacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum