Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Grayscale, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum Classic için SEC’e Rapor Verecek

Söz konusu varlıkların gelecekte ETF’lere dönüştürülmesi amaçlanıyor.
Grayscale, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum Classic için SEC’e Rapor Verecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum Classic Trusts için artık SEC’e rapor veriyor. Bu durum gelecekte söz konusu varlıkların ETF’leri için onay almalarını kolay hale getirebilir.

Şirket yönetimi altında yaklaşık 50 milyon dolarlık kripto varlığı bulunan ve Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert’e bağlı dünyanın en büyük kripto varlık yönetimi firmasıdır.

Grayscale bugüne kadar Bitcoin ve Ethereum Trusts ile beraber finansal raporlarını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderen Dijital Büyük Sermaye Fonu’na sahipti. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein yatırımcıların bunu istediğini söyledi.

Ayrıca kripto tröstlerini SEC raporlama şirketlerine dönüştürmenin, onları düzenleyiciye bu tür bir raporlama görmeyi bekleyen potansiyel olarak daha geniş bir yatırımcı akışı yarattığını belirtti.

Hisselerin kilitlenme süresi artık bir yıldan altı aya düşürülecek ve bunları SEC’in güvenilirliği ile borsada işlem gören fonlara dönüştürmek daha kolay olacak.

SEC başkanı Gary Gensler, spot işlemleri vadeli Bitcoin ETF’ye tercih ettiğinden, şirketin 20’den fazla diğer kuruluşla birlikte başvurduğu Bitcoin ETF’si önündeki engeller artıyor.

Grayscale, son birkaç yıldır SEC ile bir BTC borsasında işlem gören fon için başvuruda bulundu ancak bugüne kadar herhangi bir onay alamadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%