Yatırım yapmaya başla!

Goldman Sachs Petrolde Uzun Pozisyon Alım Önerisinde Bulundu

Ham petrol fiyatları varil başına 50 dolar seviyesinde seyrederken, Goldman Sachs analistleri uzun pozisyonda aşırı cazip giriş noktaları olduğunu söyledi.
Goldman Sachs Petrolde Uzun Pozisyon Alım Önerisinde Bulundu

Goldman Sachs, bugün yayınladığı raporda petrol ve bazı değerli metaller ile ilgili değerlendirmelerini paylaştı. Hammaddeler için en iyi 10 yatırım fikrini sunan Goldman Sachs analistleri, petrol, altın ve baz metallerde uzun pozisyon alım için aşırı cazip giriş noktaları olduğunu belirtti.

Ham petrol fiyatları Suudi Arabistan’ın rekor üretiminin arz bolluğunu artırabileceği endişeleri ve ABD Başkanı Donald Trump’ın petrol fiyatlarının düşürülmesi yönündeki çağrılarına devam etmesi ile birlikte varil başına 51 doların altına geriledi.

Goldman Sachs analistleri tarafından hazırlanan raporda petrol fiyatlarının önümüzdeki dönemdeki olası hareketleri konusunda yorumda bulunuldu.

Emtia piyasalarında önceden görülmemiş bozulmayı işaret eden kurum, petrol, altın ve baz metallerde uzun pozisyon almak için aşırı cazip giriş noktaları bulunduğunu belirtti. Petrolün maliyet desteğinin altına inerek baz metallere katıldığı işaret edilirken, emtia fiyatlarında temel göstergelere göre bozulmanın boyutu dikkate alınarak öneride bulunulduğu ifade edildi.

Ek olarak G20 toplantısının ABD-Çin arasındaki ilişkinin ve OPEC arz kısıntısının tartışılacak olmasının fiyatlarda sıçrama içi katalizör olabileceği bildirildi.

Vadeli petrol kontratları New York’ta %7,7 oranında değer kaybederek, bir yılı aşkın sürenin en düşük seviyesine geriledi.

Petrol fiyatları Suudi Arabistan’ın rekor ham petrol üretiminin arz bolluğunu artırabileceği endişeleri ile 51 doların altına geriledi. Söz konusu düşüşte ABD Başkanı Donald Trump’ın petrol fiyatlarının yüksek olmasını istemediği yönündeki yorumlarının da etkisi oldu. Batı Teksas türü ham petrol geçtiğimiz hafta 2016 yılının Ocak ayından bu yana en büyük düşüşünü kaydetti. Suudi Arabistan’ın petrol bakanı yaptı açıklamada ülkesinin günlük petrol üretimini 10,7 milyon varilin üzerine çıktığını belirtti. Ek olarak piyasayı aşırı arz durumuna getirmeyeceklerini de ekledi.

PETROL FİYATLARINDAKİ ANLIK DEĞİŞİMLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Ocak vadeli Brent petrolü Londra merkezli ICE Futures Europe piyasasında 67 sent yükselerek varil başına 59 dolara geldi.

TSİ 12:00’de ise 60,22 dolardan işlem görüyor. Kontrat geçtiğimiz Cuma günü 2017 yılının Ekim ayından bu yana ilk kez 60 dolar eşiğinin altına indi. Küresel gösterge Brent petrolü ABD göstergesi WTI’a kıyasla 8,68 dolar primli işlem gördü. Ocak vadeli Batı Teksas petrolü Nymex piyasasında 38 sent yükselerek 50,80 dolara çıktı. Toplam işlem hacmi ise 100 günlük ortalamanın iki katından fazla oldu. Tokyo’da Mitsubishi UFJ Research and Consulting Co Ekonomisti Tomomichi Akuta, piyasaların tüm dikkatini OPEC’in bir sonraki toplantısına çevirdiğini, yatırımcıların arz ve talep dengesinin gevşemekte olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum